Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Sněží, sněží. Lyžaři jásají, řidiči bědují

O ty nejmenší, se na Lipně postarají zkušení instruktoři lyžařské školy.

O ty nejmenší, se na Lipně postarají zkušení instruktoři lyžařské školy.

Předpovědi meteorologů ne vždy vyjdou. Ale ranní pohled z okna v úterý 4. února dal vědět, že tentokrát to vyšlo. Ze zatažené oblohy se sypal sníh. Sice i s deštěm, ale to se postupně měnilo a sněhové srážky houstly. Srdce všech vyznavačů bílých sportů zaplesala. Úplně opačný názor však určitě měli silničáři a řidiči. Těm počasí přidělalo nejednu vrásku. Ale my píšeme o lyžích a tak se pojďme podívat, co se děje v lyžařských střediscích.

Skiareál Lipno
Ve skiareálu na břehu Lipna je otevřeno prozatím šest a půl kilometrů sjezdových tratí. V provozu jsou sjezdovky Školní, Jezerní, Spojovací, Pánská, Dámská, Sjezdovka lišáka Foxe, Promenádní a K Yettimu s měřeným slalomem. V plném provozu je pro ty nejmenší samozřejmě také Fox park. O dopravu se starají lanovky Lipno Express, Promenádní, Střecha a pojízdné koberce ve Foxparku. Skiareál Lipno je otevřen denně od 8.30 do 16.00 hodin a večer od 18.00 do 21.00 hodin.
Jen pro zajímavost přinášíme malé upozornění pro všechny zamilované, kteří se chtějí v nadcházejících dnech do lipenského skiareálu vydat. Každý pár, který si dá na svátek svatého Valentýna, tedy v pátek 14. února, před pokladnami pusu, dostane 1 večerní skipas za dvacku. Ještě pořád také platí varování pro ty, kdo by se chtěli vydat na bruslích na hladinu lipenského jezera. Led nemá dostatečnou sílu a bruslení není prozatím bezpečné. Více na www.lipno.info.

Skiareál Monínec
V plném provozu je i lyžařský skiareál pod Javorovou skálou. Na sjezdovce leží kolem půl metru technického sněhu, o dopravu se stará hlavní čtyřsedačková lanovka, horní kotva a hotelový vlek. Ty jedou od devíti hodin dopoledne do čtvrté hodiny odpolední a čtyřsedačka a horní kotva pak zajišťují i večerní lyžování od šesti do devíti hodin. Z nadcházejících akcí upozorníme na Sporten Dark Snow Monínec. Zkušenější jistě vědí, že se jedná o noční sjezd pro veřejnost. Jede se sice až za měsíc, ale už dnes se můžete hlásit na webových stránkách skiareálu. Neváhejte a hlaste se. Závod je super. Více na www.moninec.cz

Skiareál Hochficht
Ani na rakouské straně Šumavy se prozatím podmínky moc nezměnily. Na sjezdovkách Hochfichtu leží kolem 70 cm sněhu a otevřeno je 10,8 km sjezdovek včetně dvou dětských lyžařských parků. V provozu jsou všechny lanovky a vleky denně od 8.30 do 16.00. Každý pátek a středu je v provozu i večerní lyžování od 17.00 do 20.30 hodin. Že se tady bez problémů domluvíte všude česky už asi nemusíme ani připomínat.

Skiareál Sternstein
To samé platí i pro skiareál Sternstein u hraničního přechodu Studánky. Otevřeno je celkem 3,6 km sjezdových tratí, na kterých leží kolem 50 cm převážně technického sněhu a dětský park Elefuntasia. V provozu je skiareál každý den od 8.30 do 16.15. S češtinou je to tady stejné jako na Hochfichtu. Takže žádné obavy.

SOUTĚŽÍME O SKIPASY

V minulém díle naší skoutěže o skipasy jsme se ptali, Kolikasedačkové jsou tři hlavní lanovky ve skiareálu Lipno. S odpovědí neměl nikdo ze sedmapadesáti soutěžících problém Samozřejmě čtyřsedačkové. Nějakým řízením osudu se při losování výherců tohoto kola usmálo štěstí na samé ženy. Takže. Celodenní skipas pro dospělého právě na Lipno od nás dostane Marie Čiháková z Kovářova, Šárka Čadková ze Stroupežnického ulice v Miroticích a Radka Hynková z Dražejova.

Dnes je samozřejmě přichystána otázka nová. Stačí se podívat na našem webu do sekce soutěže  a jeden z nabízených skipasů může být váš. Nebo můžete rovnnou KLIKNOUT ZDE.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace