Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Soběslav výstavou připomíná události Sametové revoluce z listopadu 1989

SOBĚSLAV – Prostory výstavní síně Rožmberského domu v Soběslavi patří aktuálně výstavě, která se věnuje událostem Sametové revoluce. Vernisáž se uskutečnila 1. listopadu, výstava bude k vidění do 24. listopadu. Při zahájení připomněl tři desítky let staré události ve městě historik Blatského muzea Petr Šťovíček, osobně zavzpomínali také tehdejší přímí účastníci Listopadu 1989.

 

Výstava nabízí možnost prohlédnout si dobové fotografie, artefakty, listiny a plakáty. A také třeba unikátní psací stroj, na němž vznikaly vystavené psané texty. Nechybí ani portrét tváře revoluce a pozdějšího prvního prezidenta svobodného státu Václava Havla. Přímo v den výročí, tedy 17. listopadu, se v soběslavském kině od 15 hodin uskuteční projekce filmu vztahujícímu se k tehdejším událostem, o dvě hodiny později se bude konat pietní akt na náměstí Republiky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace