Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Myslivecký ples

  sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

 • Retro disco s Milošem Zemanem

  sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Stále se něco děje. Co přinášejí čerstvé Jihočeské týdeníky?

Druhé letošní vydání Jihočeských týdeníků míří ke svých čtenářům. I s televizním programem Pohoda a také společným Magazínem, kde se můžete seznámit s fotbalistou, který si zvolil službu u Hradní stráže. A lyžaři pozor, startuje letošní soutěž o skipasy! Nejen na české hory.

Týdeník Táborsko sondoval, jestli obce na trase zpoplatěné silnice I/19 pocítily úbytek kamionů. A vydal se také pátrat, proč má město Tábor v roce svého 600. výročí dva plesy města - jeden v Palcátu a druhý na Střelnici. Ŕeč je také o zoo na Větrovech, o koupališti v Bechyni, o bývalém kině ve Veselí. Čtenáři se také pustili do glosování místních událostí a popsali celou novinovou stránku. Táborsko se věnuje i chystaným novinkách v MHD táborské aglomerace. Sportovní rubrika přibližuje snahu dorostenců HC Tábor o udržení extraligy. Podrobně si přečtete také o velké bitvě mužů HC Tábor o druhé místo ve druhé lize. Jak se daří fotbalovému Táborsku v přípravě na jarní část ČFL? Jaké má plány Motosport Chýnov v nové sezoně? Také o tom se v Táborsku dočtete.

Týdeník Strakonicko přináší exkluzivní rozhovor s někdejším starostou Strakonic Pavlem Vondrysem. Proč rezignoval na získaný post zastupitele? Redakce nechyběla ani na ustavující schůzi strakonických zastupitelů a přináší ohlasy. Dočtete se i o nové rozhledně u Vodňan. Městská policie ze Strakonic pak popisuje smutný osud fenky, které se majitel zbavil a přidal k tomu i vzkaz. Dočíst se můžete i novinky z Bavorova, Blatné a dalších míst. Na sportu určitě stojí za přečtení rozhovor s trenérem fotbalistů Blatné Michalem Brabcem. Proč nevyšly podzimní ambice? Další rozhovor je s Martinem Všetečkou, který se jako asistent trenéra hokejistek U16 zúčastní Zimních olympijských her mládeže ve Švýcarsku. A do třetice rozhovor, tentokrát s novou posilou strakonických házenkářů Josefem Klačem. Proč si vybral jako své další působiště právě tým lídra první ligy? A samozřejmě výsledkový servis.

Písecké postřehy si na titulní stránce všímají, že nechvalně známá ubytovna spolku Naděje v Purkraticích u Písku nejspíš skončí. Píše se i o tom, jaký osud potká vystěhované rodiny. V rozhovoru s ředitelem Centra kultury města Písek Josefem Kašpare se dočtete novinky z kulturního dění ve městě. I městskou slavnost čeká změna. V dalším rozhovoru zase starostka Kluk Jana Hrdinová uvádí, co obec čeká v tomto roce. A zastavuje se i u kontroverzních témat, jako je motokrosová dráha nebo retenční nádrže v osadě Mlaka. Co se dělo ve sportu? Fotbalisté FC Písek mají za sebou první přípravný zápas. Jak dopadl? Uplynulý podzim zhodnotil trenér Semic Marcel Nousek. Házenkářky slaví další výhru. Co k utkání řekly brankářka Barbora Šachová a trenérka Kateřina Keclíková? Zato hokejisty trápí nepovedené třetí třetiny. A Postřehy si všimly, kolik branek v nich za poslední dva zápasy inkasovali.

Milevské noviny zaznamenaly hysterii, která zavládla kolem nečekané návštěvy premiéra Andreje Babiše na školním plese v Chyškách. Spor v milevské radě města se rozhořel o vyplacení mimořádné odměny končícímu jednateli Služeb Města. Milevský týdeník byl u pondělního jednání iniciativy Spolu a popisuje náměty na zlepšení života v Milevsku, se kterými přišli občané. Ve smutné kauze se dočtete, jak odporným způsobem si někdo dokáže obstarat vánoční stromeček. Na sportu se píše o ostudné porážce milevských hokejistů, kteří hazardují nejen s účastí v play off, ale podle slov fanoušků už i se jménem dříve úspěšného klubu. Poprvé od změny formátu před sezonou 2014–15 se hrála v Milevsku házenkářská Žákovská liga. Jak si vedly milevské starší žákyně? To vše se dočtete.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • milevská rada 

  Reagovat

   

  Vyplacení mimořádné odměny končícímu jednateli Služeb Města Milevska. To by mne zajímalo, jak hlasovali pro "prémie za dobrou práci " ti ,co pana Krále ze služeb odvolávali.

  Vloženo 15.1.2020 13:14:28

  • ANO 

   Reagovat

    

   Nesouhlasíme s udělováním mimořádných odměn bývalému jednateli SMM.Na 13. 1. 2020 byla narychlo svolána Rada města Milevska, aby v působnosti Valné hromady Služeb města Milevska (SMM) odhlasovala návrh na schválení mimořádných odměn ve výši dvou měsíčních platů bývalému jednateli SMM. Návrh prošel, my s ním ale zásadně nesouhlasíme.Zachováváme tak kontinuitu se svými předchozími postoji, kdy bylo v září 2019 hlasováno na návrh radního za ANO na VH SMM o odvolání jednatele SMM z důvodu špatného řízení a trvající personální krize v SMM. Přestože návrh tehdy nebyl přijat, vývoj situace nám dal za pravdu a jednatel tehdy do týdne sám odstoupil.Návrh na mimořádné odměny, na které není žádný formální ani smluvní nárok, nás překvapil, neboť vzhledem k výše popsanému, postrádá logiku a není k němu důvod.Zároveň jsme jako vlastní řešení navrhli tuto uvolněnou částku ve výši dvou platů dát k dispozici novému jednateli, aby ji přerozdělil mezi všech 34 zaměstnanců SMM formou mimořádné odměny, jako dodatek k již odsouhlaseným odměnám, které se nám zdáli nízké. Tento náš protinávrh byl na VH SMM hlasován a bohužel nebyl přijat.   Vloženo 15.1.2020 13:20:47

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Správně pane Kupec.

    Vloženo 15.1.2020 14:00:40

   • XXX 

    Reagovat

     

    Tak proč je ANO v koalici?

    Vloženo 15.1.2020 20:28:01

    • ano 

     Reagovat

      

     Protože asi chce být u moci a vládnout. Jenže na Radostu nestačí, stejně jako ODS. Teď se ukázalo, že Radosta na Horka asi něco ví, když klučina hlasoval pro odměnu a přitom byl s prací Krále nespokojen. Radosta je tedy asi dobrý starosta.

     Vloženo 16.1.2020 07:28:35

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      \píšou tady často, že je milívsko je kocourkov a mají pravdu, ke korytum se tam dostali samí amatéři, podle toho to tam vypadá.

      Vloženo 16.1.2020 08:19:45

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Proč by tam nemohl být, je to jenom závist.

  Vloženo 15.1.2020 11:57:25

 • Jirsa 

  Reagovat

   

  Je smutné, že ředitel kultury lže až praští.

  Vloženo 15.1.2020 11:50:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace