Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Starý sběrný dvůr v Jindřichově Hradci bude fungovat jen do konce roku

Nový sběrný dvůr Na Cihelně funguje od 1. listopadu.

Nový sběrný dvůr Na Cihelně funguje od 1. listopadu.

JINDŘICHŮV HRADEC – Letos v listopadu se v areálu Na Cihelně v Jindřichově Hradci otevřel nový sběrný dvůr. Původně zástupci města uváděli, že minimálně rok budou v provozu oba sběrné dvory, tedy i ten ve Václavské ulici, který obyvatelé města užívali dosud. Nakonec ale radnice rozhodla, že oba dvory budou fungovat jen do konce letošního roku, potom se starý dvůr uzavře. „Nový sběrný dvůr stojí mimo zastavěnou oblast, což je z hlediska hygieny a ochrany životního prostředí dobře- Otevírací doba zůstane stejná, jedeme soboty i neděle, jen přes zimu je zavřeno v pondělí,“ zmínil starosta Stanislav Mrvka.

Smlouva mezi městem a firmou Služby města o pronájmu sběrného dvoru ve Václavské ulici skončí 3. prosince. Služby města si nadále na tomto pozemku pronajmou šest garáží, které budou využívat pro svou techniku. A co bude s prostorem starého sběrného dvora dál? „Územní plán dovoluje na této ploše stavbu bytového domu, který by sloužil k bydlení našich občanů. Ale v tuto chvíli nevíme nic přesně, půjde spíš o diskuzi v roce 2018. Zkusíme vytvořit nějakou studii a uvidíme, co bude dál, jestli se třeba neobjeví nějaká dotace,“ dodal místostarosta Bohumil Komínek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace