Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Štěpánčin park v Prachaticích začne konečně hlídat kamera městské policie

Ilustrační foto , Autor: Tomáš Přibyl

Ilustrační foto     Autor: Tomáš Přibyl

PRACHATICE – Bezpečnostní situace ve Štěpánčině parku v Prachaticích se konečně dočká monitorování kamerou napojenou na městský kamerový systém, který obsluhuje městská policie. Radní nedávno schválili rozpočtové opatření, díky kterému bude možné kameru koupit. Veřejnost tu dlouhodobě poukazuje na pohyb nepřizpůsobivých často opilých lidí a považuje toto místo za nejméně bezpečné ve městě.

 

Pořízení nové kamery vyjde na zhruba padesát tisíc korun. O jejím nákupu se uvažovalo už v minulosti. Na otázku, proč se kamera kupuje až nyní, starosta Martin Malý (NEZÁVISLÍ) odpověděl: „Instalace jakéhokoliv kamerového bodu je vždy velice citlivé téma. Má celou řadu odpůrců, proto jej instalujeme až ve chvíli, kdy jsme skutečně přesvědčeni, že její přínos bude vyšší, než poukazování některých občanů na ztrátu soukromí. I přes zvýšenou pozornost městské policie, která Štěpánčin park navštěvuje přes toto letní období průměrně šestkrát denně, se situace lepší jen velice pomalu. Proto jsme se rozhodli jednat právě v tomto okamžiku."

Kamera bude umístěna na domě číslo popisné 145 na rohu parku, kde sídlí nezisková organizace Krebul. Otázkou je, co uvidí ve tmě, protože park je v noci špatně osvícen. Podle pocitové mapy, kterou si město nechalo zpracovat letos, je Štěpánčin park považován za nejméně bezpečné místo v Prachaticích (http://www.jcted.cz/pocitova-mapa-v-prachaticich-nejnebezpecnejsi-je-stepancin-park-nejradeji-jsou-lide-na-laznich/).

Kamera by měla pomoct řešit důkazní nouzi, do které se tu strážníci dostávají při řešení oznámení veřejnosti. „Problém je, že v přítomnosti hlídky je většinou chování zde přítomných občanů takové, že zákon neporušují. Ale v době kdy zde hlídka není, zde pravděpodobně dochází k porušování vyhlášky případně i dalších zákonů, neboť veřejnost je se situací ve Štěpánčině parku nadále nespokojena," píše se v důvodové zprávě, na základě které radní uvolnili peníze na kameru. „Kamerový bod strážníkům pomůže zajistit nejenom tyto důkazy," dodal starosta Martin Malý.

Radní také uvolnili šedesát tisíc korun na upgrade serveru, s jehož pomocí strážníci kamery obsluhují. Ten je osm let starý a je poruchový, což by měl upgrade vyřešit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace