Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Strakonice přivítaly jaro a turistickou sezonu

STRAKONICE - Strakonice v sobotu 21. dubna přivítaly turistickou sezonu. Sportovně a kulturně laděný program se jmenuje Strakonické vítání. Dopoledne mohli zájemci vyrazit na cyklistický výlet a vybírali si ze tří tras. Ti, co neholdují kolům, volili nordic walking, pěší trasa měřila cirka 11 kilometrů a účastnilo se osm lidí.

Milovníci cykloturistiky byli v mnohem větším zastoupení. Trasu na 56 kilometrů jich jelo 41, trasu 35 kilometrů 77 a trasu 14 kilometrů 59. Odpoledne se na hradním nádvoří rozjel kulturní program. Vystupovali zde tanečníci z domu dětí a mládeže, diváky pak potěšila pohádka, dětská maškarní diskotéka a koncert Maxim Turbulenc. Zároveň běžel i patnáctý ročník Pochodu kapra Jakuba, což jsou soutěže pro děti, při kterých na stanovištích sbírají razítka a dostávají ceny. Počasí přálo, akce se vydařila a nejen Strakoničtí strávili příjemný den.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace