Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Adventní trhy právě začaly

 Autor: Lucie Kupcová

    Autor: Lucie Kupcová

STRAKONICKO - Včera, v pátek 29. listopadu, v půl čtvrté odpoledne trubači zahájili adventní trhy na strakonickém hradě.

 

V plném proudu je už tržiště s pestrým sortimentem řemeslných výrobků. Najdete tady adventní věnce, jmelí, prasátka pro štěstí, vánoční ozdoby, betlémy, svíčky, perníčky a další vánoční zboží. Nechybí ani kováři a kované předměty, dřevořezba, šperky z různých materiálů, tkaný sortiment, rozmanitá keramika, koření, sušená vazba, textil, knížky nebo čaje. Zastoupena je také medovina, punč, víno, trdelník, pražené mandle a oříšky, klobásy, sýry, bramboráky, koblížky, bramborové lupínky, guláš v chlebu, čertíci, bramboráky, ovocné špízy, staročeská kuchyně a mnoho dalšího.
Zahraje, kromě bohatého programu, také orchestr Péro za kloboukem a zazpívá Smíšení pěvecký sbor Hlasoň.

Zítra se návštěvníci mohou těšit, od deseti dopoledne, na pohádkou loutkářů z místní Radosti. Přijede také Babský sbor z Poříčí, zahraje Strakonická dudácká muzika. Ve dvě odpoledne trhy končí, aby se hrad mohl připravit na podvečerní adventní akci.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace