Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Akce X zjistila u 540 řidičů 157 přestupků

Nehoda 19. srpna s pěti zraněnými u Štěpánovic , Autor: HZS

Nehoda 19. srpna s pěti zraněnými u Štěpánovic     Autor: HZS

JIHOČESKÝ KRAJ – V minulém týdnu došlo k 79 dopravním nehodám, při nichž tři osoby zemřely, šest se těžce a jednapadesát lehce zranilo. Do terénu také bylo vysláno sedmdesát policistů, kteří za sedm dní zkontrolovali 540 nákladních aut.

V uplynulém týdnu proběhla v České republice, a tak i na jihočeských silnicích, dopravně bezpečnostní akce „X“ v rámci mezinárodní spolupráce TISPOL k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu s cílem snížení dopravní nehodovosti v důsledku nedodržování o nejvyšší dovolené rychlosti v obcích i mimo ně. Do akce bylo zapojeno více jak sedmdesát členů dopravní a pořádkové policie, kteří se zaměřili na nákladní dopravu, a to nejen na hlavních, ale i na vedlejší silnice.
Za sedm dní zkontrolovali 540 nákladních aut. Zjistili 157 dopravních přestupků, z nichž bylo 45 řidičů, kteří porušili dovolenou rychlost. Pět z nich bylo pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek, třináct si zapomnělo vzít bezpečnostní pásy, šestadvacet aut mělo nevyhovující technický stav, tři porušovali mezinárodní dohody a šest z nich nedodrželo bezpečnostní přestávku.
„Dopravní akce X byla pod mottem Řidiči snižte svou rychlost a předvídejte každou situaci. Dobrý řidič předvídá i za druhé!,“ dodal tiskový mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace