Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Architekt Jan Zákostelecký si k jubileu nadělil výstavu. Stojí za vidění

STRAKONICE – Architekt Jan Zákostelecký slaví letos padesáté narozeniny. Když se vloni rozdávalo vysvědčení, vyřkl prý poprvé větu – bude mi padesát, udělám výstavu. Na podzim pak před kamarády poprvé řekl, že vydá knihu. Stalo se. Vernisáž výstavy s představením originální knihy se uskutečnila v úterý 6. června ve společenských sálech strakonického hradu. A bylo pořádně narváno.

Výstava se jmenuje 5OS – pět osobních sběrů, padesát sezon. Zahájil ji dětský pěvecký sbor Fere Angeli. Zpíval před kostelem svatého Prokopa a jen co dozpíval, začalo pršet. Chvíli trvalo, než se několik desítek návštěvníků přesunulo pod střechu.

Výstava je umístěna v Maltézském sále. Je rozdělena do pěti skupin, kdy každá má svého vlastního kurátora, blízkého kamaráda Jana Zákosteleckého. K vidění je kreslený humor, múzická zákoutí, grafické návrhy, architektonické realizace a texty a poznámky.

5OS Jana Zákosteleckého mohou zájemci shlédnout do 28. června, kdy výstava skončí. Výstavní sály jsou otevřeny denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace