Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Bavorov dá do nových parcel 14 milionů korun, pro hasiče chce novou dodávku

Ilustrační foto

Ilustrační foto

BAVOROV – Sedm milionů korun. S tímto schodkem bude město Bavorov hospodařit v letošním roce, a to při příjmech 29 milionů a výdajích 36 milionů korun. V této podobě byl jednomyslně schválen zastupitelstvem. „Poprvé, co já pamatuji od roku 2002, bude rozpočet schodkový,“ prohlásil starosta Miroslav Fenc. Na pokrytí vyšších výdajů budou zřejmě použity našetřené prostředky z minulých let, kterými město disponuje.

 

Hlavní plánovanou investicí je výstavba základního technického vybavení pro 11 parcel v lokalitě za hřbitovem v Útěšovské ulici. Jedná se o zasíťování v podobě vodovodu, kanalizace, plynu, elektřiny, výstavbu komunikace pro pěší i vozovku a dále také veřejné osvětlení a vysázení zeleně. To vše si vyžádá 14 milionů korun. „Kvůli této vysoké investici počítá rozpočet se schodkem, který pokryjeme nejspíš z naspořených peněz z minulých let," upřesnil Miroslav Fenc.

Dalších deset milionů korun spolkne oprava komunikací, i když zde bude záležet na dotacích, které se Bavorovským podaří získat. Rekonstrukce by se měly týkat jak silnic ve městě, tak v přilehlých obcích. Opravy by se měly dočkat například komunikace v místní části Blanice a v ulici Na Sídlišti a rovněž lesní cesta v Bavorově. Z dalších finančně náročnějších akcí je v plánu rekonstrukce školního hřiště za devět milionů korun. „To bylo naposledy opraveno v roce 1981," zmínil starosta, čímž naznačil, v jakém stavu se aktuálně nachází.

Z Ministerstva pro místní rozvoj bude město žádat o dotace na základní technickou vybavenost zmíněných parcel a rekonstrukce hřiště, z Jihočeského kraje pak prostředky na opravu silnici Na Sídlišti, opravu vodovodu a kanalizace či na nákup nového osobního automobilu pro dobrovolné hasiče. „Ministerstvo vnitra poskytne na tento vůz 450 tisíc, od kraje budeme žádat další příspěvek a zbytek dáme ze svého. Jedná se o dodávku, která se používá k zásahům pro přepravu hasičů, v případě potřeby pro evakuaci osob nebo poskytování humanitární pomoci," vysvětlil Miroslav Fenc.

Z Ministerstva zemědělství by Bavorovští rádi získali dotaci na opravu hasičské nádrže v přilehlé obci Čichtice, která vyjde na 1,5 milionu korun. Šlo by o celkovou rekonstrukci betonové nádrže ze 70. let minulého století, kterou je potřeba vypustit a odbahnit.

Město chce rovněž posílit v oblasti cestovního ruchu, přibyla nová pracovní síla pro nově zřizované infocentrum. „Kdysi jsme ho už plánovali a teď s novým složením zastupitelstva jsme se rozhodli přijmout člověka, který bude mít cestovní ruch a také různé kulturní akce na starosti. Chci, aby infocentrum fungovalo v klasickém režimu. A aby zaměstnankyně měla na starosti i Síň tradic v Panském domě," upřesnil Miroslav Fenc.

V loňském roce došlo v Bavorově k dokončení rekonstrukce silnice II/141 včetně chodníků a vybudování chodníku k „Jahodám", proběhla také další etapa kompletní opravy komunikace Na Sídlišti. „Opravili jsme další část povrchů na bavorovském náměstí a došlo na plynofikaci místní knihovny či městského úřadu," poznamenal starosta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace