Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Blížící se volby ve Strakonicích jsou pod drobnohledem. Radní vyslyšeli připomínky ke kampani

STRAKONICE – Kritika zveřejněných pravidel rovné předvolební kampaně, nad nimiž se kandidující strany sešly 14. října, donutila strakonické radní upravit regule, podle kterých se mají strany a hnutí před novými prosincovými volbami prezentovat. Na setkání u kulatého stolu zaznělo například to, že není úplně šťastné, když se mají reklamní plochy na sloupech a zábradlích objednávat ústně. Volby se budou konat 14. prosince a registrovalo se do nich deset volebních stran. Je to o čtyři méně než ve volbách před rokem, jejichž výsledek zrušil soud.

 

Radnice se rozhodla volání některých kandidátů vyslyšet. Radní schválili změnu v pravidlech kampaně a upřesnili, že se nájem ploch bude uzavírat písemně.

„Smlouva na pronájem zábradlí, sloupů veřejného osvětlení a podobně ve vlastnictví města Strakonice bude s nájemným ve výši 20 korun plus DPH za každý započatý metr čtvereční plochy reklamního zařízení a každý i započatý den užívání předmětu nájmu. Rada města rozhodla, že ve volební kampani pro opakované volby do zastupitelstva vyhlášené na 14. prosince nebudou k propagaci volebních subjektů využívány webové stránky města Strakonice, ani profil města Strakonice na sociální síti Facebook," uvedla mluvčí města Markéta Bučoková. Právě na to se někteří zástupci kandidujících stran také ptali, protože to nebylo v podmínkách uvedené.

Stejně tak nebude možné mít reklamu ve Strakonické televizi. „K propagaci volebních subjektů nebudou využívány žádné další nemovité věci ani movité věci ve vlastnictví města Strakonic užívané přímo městem, jím zřízenými příspěvkovými organizacemi, nebo obchodními společnostmi, v nichž má město stoprocentní majetkovou účast," stojí dále v aktualizovaných pravidlech. Právě nerovné podmínky pro předvolební kampaň ve zpravodaji a na městském majetku byla důvodem pro zrušení loňských komunálních voleb a vyhlášení nových.

Novináři také dostali informaci, že už se do Strakonic ohlásila kontrola z ministerstva vnitra. A zrovna na den, kdy se budou veřejně losovat pořadová čísla pro kandidující subjekty. 

Do komunálních voleb ve Strakonicích půjdou tyto subjekty: ANO, Strakonická veřejnost, Trojkoalice pro silné Strakonice (TOP 09, ODS a KDU-ČSL), Volba pro město, KSČM, Jihočeši 2012, Svoboda a přímá demokracie, Trikolóra, hnutí Změna a hnutí Národní obroda. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace