Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Chelčice dostaly Zlatou stuhu

STRAKONICKO – Jihočeskou vesnicí roku se staly Chelčice. Ve čtvrtek 22. srpna převzal starosta vesnice Jiří Iral z rukou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly Zlatou stuhu.

 „Chelčice se dlouhodobě a cílevědomě snaží o naplnění cílů při zachování prvků tradičního venkovského života a jeho využití při bohatém spolkovém vyžití občanů,“ uvedl Zimola.

Další plusové body posbírala obec za citlivou rekonstrukci bývalé farní sýpky při zachování architektonických hodnot, kde vznikl památník Petra Chelčického, za pomoc při zapojení zdravotně postižených do běžného života formou terapeutické dílny v domově sv. Linharta, za realizaci projektu Zdravý životní styl seniorů na Chelčicku nebo za pilotní projekt zaměřený na zvýšení motivace občanů k efektivnějšímu nakládání s tříděnými odpady.

Chelčice obsadily první místo v uvedené soutěži po 13 letech již podruhé. „Jsou tak na nejlepší k cestě ke zlatému hattricku, myšleno podle barvy stuhy,“ dodal Jiří Zimola.

Oceněnou obec nyní čeká celostátní finále, které se koná v sobotu 14. září v Luhačovicích. „Určitě ji budu držet palce, aby i tam dopadla co nejlépe,“ zdůraznil hejtman. Zároveň ocenil i odvahu všech jihočeských obcí, které se do soutěže přihlásily. „Není to vůbec jednoduché rozhodnutí, pozvat si do vesnice desetičlennou komisi, která tu dopodrobna zkoumá prakticky vše,“ dodal.

Jiří Zimola předal na podiu i Ceny hejtmana Jihočeského kraje. Tu získaly Pištín za projekt Žijeme na vsi, žijeme v přírodě, Kluky za projekt Den Země a Chelčice za projekt Domov sv. Linharta.

O titul Vesnice roku v Jihočeském kraji se letos ucházelo šestatřicet obcí, tedy o pět více, než v loňském roce. Na druhém místě za Chelčicemi skončily Strunkovice nad Blanicí na Prachaticku  a na třetím Hajany na Strakonicku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace