Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

  středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

  Divadelní představení.

 • Jak se dělá tanečník

  středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

  Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Dobročinný závod kačenek je za dveřmi. Prodalo se už na 1230 závodnic

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V neděli 10. června od 13 hodin ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném. proběhne již sedmý ročník ojedinělé kampaně na podporu dětí s handicapem. Dobročinný závod Pusť kačku je vlastně hromadné vypuštění a závod plastových kačenek se zábavným programem pro děti. Zapojit se může každý tím, že si ještě zakoupí startovní číslo na www.pustkacku.cz. K dnešnímu dni je prodaných 1200 malých a 30 velkých žlutých kačenek. Výtěžek poputuje k organizacim I MY (pečuje o děti s postižením tak, že provozuje terénní praxi přímo v rodinách) a APLA Jižní Čechy (aktivně podporuje lidi s autismem a jejich rodiny). Ve zkratce, pomůžete kvalifikovaným poradkyním, aby mohly za dětmi s postižením a autismem přímo do rodin a děti nemusely za nimi. Vedle závodu o hodnotné ceny se můžete těšit v Českém Vrbném na divadlo pro děti, skákací hrad a mnoho další zábavy.

 Jak získat svoji závodní kačenku? 

 Kdokoli si může zakoupit svou Kačku závodnici před konáním akce na www.pustkacku.cz. Zde lze pořídit závodnici (certifikát se startovním číslem) za 50 Kč malou a za 2500 Kč velkou firemní, která závodí s logem či reklamou firmy. V určený den – 10. června – se odehrají skutečné závody Kaček a to v několika rozjezdech, kdy sami majitelé firemních závodních Kaček mohou své vhodit do vody z přemostění plavebního kanálu. Malé kačky vhazují do vody najednou z velkých krabic pracovníci APLA JČ a I MY. Pro majitele výherních závodnic jsou připravené zajímavé a hodnotné ceny od sponzorů.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Richard Šimko 

  Reagovat

   

  Hezký den všem. Jsme klienti sdružení APLA. Závodů jsme se již účastnili. Pro ty, co mají starost o plasty. Vodácký kanál je přehrazen sítí. Kačky se sbírají a v dalších ročnících se používají znova. Pokud máte lepší nápad, Apla Vás ráda uvítá. Stále potřebuje spolupracovníky a dobrovolné asistenty. Rodinám, v které někdo trpí autismem, je pomoc tohoto sdružení neocenitelná. Pomůže nám víc než kdokoliv jiný. A opravdu účinně. A doufám, že si neberete v obchodech zbytečné mikroténové sáčky, plastové tašky a nápoje nekupujete v PET lahvích, ale ve vratném skle.

  Vloženo 8.6.2018 13:15:07

  • Karel 

   Reagovat

    

   Díky a jsem rád za vysvětlení. Můj předchozí příspěvek byl tak trochu provokací, neboť ta fotka pro nás neznalé situace vypadá zajímavě… :-)
   Ochrana životního prostředí je zřejmě náš společný zájem.

   Vloženo 8.6.2018 14:52:51

 • S 

  Reagovat

   

  Napad pomahat hezky,ale proc tolik zbytecnyho plastu :(

  Vloženo 7.6.2018 23:21:53

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • Karel 

  Reagovat

   

  Už vím, odkud se vzalo těch 8 kg plastů v žaludku uhynulé velryby ….

  Vloženo 7.6.2018 22:23:51

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace