Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Infocentrum nově otevřeno na hradě. Je stylové a originální

STRAKONICE – Infocentrum bývalo v budově městského úřadu na Velkém náměstí. Nyní ho návštěvníci Strakonic najdou nově v bývalé Zámecké galerii na strakonickém hradě. Místnosti prošly úpravou a mnozí budou velmi mile překvapeni vybavením infocentra. Poprvé si ho zájemci mohli prohlédnout v úterý 6. června, kdy starosta města Břetislav Hrdlička přestřihl pásku a pustil hosty dovnitř. Ti povětšinou údivem otevřeli pusu.

O velmi zajímavou image infocentra se postaral architekt Jan Zákostelecký. Dostal volnou ruku a vymyslel vskutku originální uspořádání. Veškeré vybavení pochází z bývalé přádelny. Nejen stoly, ale i svítidla, vypínače, cedulky a dokonce využil i držáky rolí. Je to stylové a originální. Ředitel městského kulturního střediska František Christelbauer uvedl, že při svých cestách navštívil celou řadu infocenter v republice, aby načerpal inspiraci. Nejvíce se mu prý líbilo infocentrum v Blatné, je jednoduché a tím zajímavé. A to se stalo také předlohou pro Strakonice.

Celým infocentrem se nesou čtyři základní a přitom hlavní motivy Strakonic. Je tu vzpomínka na textilní i strojírenský průmysl, je tu ukázka pivovarnictví a dudáctví. Právě dudáctví symbolizuje figurína oblečená do kroje, ležící ve vitríně. Až když si návštěvník přečte cedulku u ní, pochopí, že nejde o mrtvého dudáka, ale o nastínění slavné strakonické písničky V Strakonicích za oltářem, leží dudy i s dudařem... V druhé místnosti je stěna s kukátky. Kdo se do nich koukne, uvidí historickou motorku.

Infocentrum na hradě bude v sezoně otevřeno denně, i v sobotu a neděli, od 9 do 17 hodin.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace