Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ponožkový Fantom

    neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

  • Syndibád

    neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

    Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

Jedenáctka ze strakonického pivovaru zvítězila na Žatecké dočesné!

AKTUALIZOVÁNO - 9.9.2019 17:32

ŽATEC/STRAKONICE - Strakonický ležák Dudák 11 zvítězil ve 62. Žateckých slavnostech chmele v kategorii světlých ležáků - jedenáctek. Tato kategorie patřila s 24 vzorky k nejpočetnějším. Během dvoudenní odborné degustační soutěže hodnotilo piva v jednotlivých kategoriích přes 120 porotců. Mezi ně patřili nejen pivovarníci, ale i zástupci laické veřejnosti.

 

„Úspěch našeho nejprodávanějšího piva Dudák 11 a navíc v silně obsazené kategorii nás velice potěšil, obzvlášť v roce, kdy náš pivovar slaví 370 let od založení. Jako sládek jsem měl tu čest ocenění převzít, ale je to zásluha všech, co se u nás v pivovaře o pivo starají," radoval se sládek pivovaru Vlastimil Matej. Další ze strakonických piv polotmavý ležák Klostermann skončil jen těsně pod stupni vítězů.

Žatecká dočesná má ve svém podtitulu, že se jedná o největší slavnosti chmele v Evropské unii, do soutěže se zapojilo 28 našich průmyslových pivovarů z možné padesátky. Mezi sebou soutěžila pouze filtrovaná piva.

Pivovar Dudák na jedné z našich nejvýznamnějších odborných přehlídek slavil v minulých letech několik úspěchů. Polotmavá třináctka Klostermann zde ve své kategorii zvítězila v roce 2015, o rok později skončila na třetím místě.
Aktuálně je možné si na pivovarské prodejně zakoupit pivo uvařené na počest 100. výročí od založení strakonické společnosti ČZ. Na oslavu tohoto výročí strakonický pivovar uvařil speciální várku piva, do níž chmel přidával obchodní ředitel ČZ Václav Vyšín. Jednalo se o za studena chmelený ležák, který je možné zakoupit v nefiltrované podobě v litrových lahvích s patentním uzávěrem a originální etiketou. Dosavadní zájem strakonické pivovarníky velice mile překvapil, po rychlém vyprodání původní série 800 lahví je v nabídce ještě dalších 2000 kusů, ale i o ně
je velký zájem.

Výročí ČZ je také nyní zdůrazněné na zadních etiketách klasických strakonických piv. Jedná se o sérii vybraných motocyklů spolu s krátkými texty o historii ČZ. Od 16. září pak ještě přibudou třetinkové lahve polotmavého Klostermanna s motocyklovou etiketou. Tato varianta je již tradičně spojena s oslavami kulatých výročí ČZ. Nyní bude poprvé i v prodeji nejen pro fanoušky strakonických piv a motocyklů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace