Obrázky tvoření žehličkou a voskem

• Zámecký park v Červeném dvoře

Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Junior vedení neudržel, Křemelku vyloupily Dražice. Obrat zvládly během čtvrthodiny

Junior Strakonice - Dražice 1:2 , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Junior Strakonice - Dražice 1:2     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Na první bodový zisk si musejí počkat. Ani ve 2. kole krajského přeboru se ho fotbalisté Junioru Strakonice nedočkali, když v neděli 18. srpna doma podlehli Dražicím 1:2 (1:0). A to ještě mohli být rádi, že rozdíl nebyl vyšší. Hosté měli snad deset jasných šancí, jenže ve strakonické brance čaroval Lukáš Lízal.

Jen v první půlhodině šlo na mladého gólmana pět nebezpečných zakončení, ale byl to jeho tým, který šel ve 31. minutě do vedení gólem Davida Bálka z penalty. Po změně stran se blýskl i hostující gólman Michal Baka, jinak však bylo rušněji ve strakonickém vápně. V 57. minutě srovnal do odkryté svatyně Michal Hojdar a v 70. minutě hlavou po standardce dokonal obrat Jan Kromka. Dražice zvítězily naprosto zaslouženě, byly herně vyspělejší a zkušenější.