Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Kulturní dům oslavil šedesátku, nový kabát mu nestačí

Dům kultury ve Strakonicích. , Autor: Pavla Maradová - JčTeď

Dům kultury ve Strakonicích.     Autor: Pavla Maradová - JčTeď

STRAKONICE – Stávající kulturní dům, který dobře sloužil městu a jeho obyvatelům dlouhých šedesát let, si již zaslouží rekonstrukci. Svou dobu slávy už má dávno za sebou. Byla to doba, kdy se zde natáčely televizní hudební pořady a dokonce jeden silvestrovský televizní přenos.

 

V té době bylo strakonickému kulturáku, jak se mu lidově říká, necelých dvacet let. Tedy relativně mladík v nejlepších letech. To už je dávno pryč. Za tuto dobu se zde odehrálo mnoho divadelních a loutkových představení, koncertů a kde kdo si z něj odnesl nezapomenutelné zážitky v podobě maturitního plesu vlastního nebo plesu svého potomka.

K dnešní moderní době ale patří i moderní technologie, zázemí, upravené prostory pro účinkující, aby zde mohla probíhat i na techniku náročnější vystoupení. Současný stav kulturního domu již neodpovídá požadavkům mnohých organizátorů představení či projektů, kterým nelze splnit jimi požadované technické a prostorové nároky. Jde například o muzikály a jiné náročnější kulturní pořady.

Je tedy víc než nutné, aby kulturní dům prošel celkovou rekonstrukcí, byl dovybaven novými technologiemi a dostal nový kabát.

Strakoničtí architekti Jan Zákostelecký a Zdeněk Hromádka připravili prověřovací studii k rekonstrukci objektu, která již byla veřejnosti několikrát představena. Studie slibuje zachování charakteru budovy i stylu. Mělo by dojít k navýšení kapacity, rozšíření foyer, vznikne nová, na otevírací době domu nezávislá restaurace, zajištěna je bezbariérovost s novými výtahy, budova dostane zvenčí nový vzhled s novým vstupem.

Přibudou parkovací místa a je přislíbena flexibilita přístupu pro zájmové spolky. Jak prozradil ředitel městského kulturního střediska František Christelbauer, vše je nyní ve schvalovacím procesu, kde je nutné dodržet všechny zákonem stanovené lhůty a pak teprve se může začít s prvními pracemi. To by nemělo trvat déle než do konce letošního roku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace