Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Miroslav Vondřička: Snad se mi z těch ocenění nezatočí hlava

Miroslav Vondřička , Autor: Jan Petráš - Jižní Čechy Teď

Miroslav Vondřička     Autor: Jan Petráš - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Majitel českobudějovické tužkárny Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislav Bříza, podnikatel a manažer Stanislav Kázecký, dirigent, sbormistr a skladatel Jaroslav Krček, zpěvačka Marta Kubišová, ředitel Úseku kardiocentra a vybraných zdravotnických oborů Nemocnice České Budějovice Ladislav Pešl, jediný československý kosmonaut Vladimír Remek, ředitelka Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích s observatoří na Kleti Jana Tichá a v neposlední řadě basketbalový trenér ze Strakonic Miroslav Vondřička (85). To je osm významných Jihočechů, kteří ve středu 24. října převzali z rukou jihočeské hejtmanky Ivany Stráské Zlatou šupinu. Její cenu získali u příležitosti oslav stého výročí vzniku samostatného československého státu. Ceremoniál se jako tradičně uskutečnil v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou.

 

Během uplynulého roku se vám několikrát dostalo veliké pocty. Byl jste zařazen do Síně slávy České basketbalové federace, pak jste získal cenu starosty Města Strakonice a naposledy se jednalo o Zlatou šupinu hejtmanky Jihočeského kraje. Jak si to užíváte? Určitě to musí být velmi příjemný pocit...
Snad se mi z těch ocenění nezatočí hlava. To basketbalové bylo čistě mezi basketbalisty, to městské je naše, domácí, ale poslední, cena od hejtmanky Jihočeského kraje, bylo nejméně očekávané, ale také nejslavnostnější.

Překvapilo vás, když vám dorazila pozvánka na slavnost v Hluboké nad Vltavou a co prvního vám blesklo hlavou? Čekal jste, že by mohlo přijít nějaké ocenění?
Překvapen jsem byl až moc, nikdy by mě to nenapadlo, že by si na mě na této úrovni vzpomněli.

Jak jste si slavnostní ceremoniál užil? Celé kouzlo tomu všemu jistě dalo to, že se uskutečnil v krásných prostorách bývalé zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou, kde sídlí Alšova jihočeská galerie.
Vlastní ceremoniál měl mimořádnou a pro mě nepředstavitelnou atmosféru. Již tím, že se uskutečnil v krásném prostředí zámku Hluboká nad Vltavou‚ i když tam byla trochu zima. Navíc po všech stránkách zdobila akci důstojná organizace, doplněna vlivnými osobami našeho kraje.

Zlatou šupinu letos získalo spoustu velikých osobností – například zpěvačka Marta Kubišová nebo jediný československý kosmonaut Vladimír Remek. Co na to říkáte, že jste se coby sportovec dostal do takové společnosti?
To bylo další překvapení, neboť sport byl tím zařazen mezi prospěšné a naší oblasti potřebné organizace. Dostalo se mu tím vrcholné uznání, není tím pádem lhostejný.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • v.c. 

    Reagovat

     

    M.Kubišová - chápu a podporuji, Remek ? - vyznavač všeho "MADE IN USSR", no dobře byl 3. na světě a Vondřička ? - nechápu, úspěchy na palubovce podtržené zápisem do seznamů pana Cibulky.

    Vloženo 14.11.2018 12:31:05

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace