Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Mladíkovi vybuchla v ruce pyrotechnika. Přišel o několik prstů

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Čertovský rej na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích připravil o prsty osmnáctiletého mladíka. Patřil do skupinky, která tu včera večer odpalovala u lampy veřejného osvětlení pyrotechniku a na její kontrolu vyjela hlídka městské policie. Než na místo dorazila, explodovala mladíkovi v ruce pyrotechnika.

 

„Strážníci po příjezdu na místo mladíkovi poskytli první pomoc a přivolali posádku zdravotnické záchranné služby a hlídku Policie ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření," řekl mluvčí českobudějovických strážníků David Štýfal. „Výbuch mladému muži amputoval několik prstů. Na místo vyrazila hlídka policistů z obvodního oddělení České Budějovice a také policejní pyrotechnici," doplnila informace krajská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Protože se blíží období roku, kdy lidé s pyrotechnikou manipulují více, připomněla nyní policie, jaké pro zacházení s ní platí zásady:

1) Uživatel se musí VŽDY řídit pokyny od výrobce! Pyrotechniku by měl použít až ve chvíli, kdy má pročtený návod k jejímu použití. Každý výrobce má jiné pokyny, proto je nezbytné návod vždy řádně prostudovat.

2) Žádné pyrotechnické výrobky nepatří do rukou malým dětem. Zde apelujeme především na prodejce, aby byli zodpovědní a dětem tyto výrobky neprodávali.

3) Nikdy neházejte pyrotechniku po lidech nebo po zvířatech. Nepoužívejte ji ve shluku lidí či v blízkosti malých dětí nebo u stád zvířat.

4) Doporučujeme používat pyrotechniku vždy venku tak, aby v okruhu 15 metrů nebyly žádné další osoby.

V případě, že vám petarda či jiná pyrotechnika nevybuchne, v žádném případě ji nerozebírejte a nepokoušejte se ji znovu odpálit. Řiďte se vždy dle návodu k použití a likvidaci. Ve většině případů je ideální určitou dobu vyčkat a poté výrobek zalít vodou.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nechápu že tohle můžou zveřejnit a psát. Ten kluk za to nemůže, někdo jí k němu hodil a vybouchla . Vše se teď šetří a budou se zkoumat kamery. Tohle je ostuda psát takové lži!!!

  Vloženo 6.12.2018 19:55:49

  • Vladimír 

   Reagovat

    

   Vybuchla mu v ruce, ne? Tak to ji od někoho chytil do ruky??? Nicméně všechny toto blbosti měly být už dávno zakázané, jakož i ohňostroje.

   Vloženo 8.12.2018 07:54:55

 • Mili 

  Reagovat

   

  Zase nějaký frajírek, kdo o to stojí ? Nikdo, jen s tím otravují lidi a zvířata. Za blbost se platí.

  Vloženo 6.12.2018 15:46:41

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Chudák, snad nepřišel o prsteníček! Až se ožení, aby měl na co nasadit prsten.

  Vloženo 6.12.2018 15:33:28

  • Karel 

   Reagovat

    

   Panebože, to je zase debilní příspěvek.

   Vloženo 6.12.2018 17:40:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace