Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Muž držel zbraň a chtěl si vzít život! Policisté mu jeho čin rozmluvili

PRACHATICKO – Rozhodnutí skoncovat se životem rozmluvili policisté v pondělí 22. října zoufalému muži z obce na Prachaticku. Operační důstojník přijel krátce po 11. hodině oznámení od ženy, která měla obavy o svého kolegu z práce, který toho rána zaslal do firmy e-mail s podivným zněním a vzbudil v ní obavu o jeho život.

 

Ukázala se být opodstatněná. Vyslaná hlídka policistů na zahradě rodinného domu zahlédla muže, který v ruce držel zbraň a vyhrožoval sebevraždou. Na místo se tak vydali prachatičtí kriminalisté, specialisté na vyjednávání a povolána byla zásahová jednotka se svým vyjednavačem.

Dva kriminalisté a policista ze zásahové jednotky se pustili do práce a s mužem navázali kontakt. Vyjednávání s ním se protáhlo na dlouhých šest hodin. „Podle slov vyjednavačů bylo velmi náročné, muž navíc během hovorů popíjel alkohol. Měl velké výkyvy nálad a bylo velmi složité s ním hovořit. Řešil mnoho osobních problémů, se kterými chtěl skončit takto rázným krokem," popsala mluvčí Martina Joklová.

Policisté ze zásahové jednotky vyčkali vhodného okamžiku a krátce před sedmou hodinou večerní provedli zákrok, při kterém muže zpacifikovali a zajistili zbraň. Vše se obešlo bez jakéhokoliv zranění. Nešťastného muže pak předali zdravotníkům, kteří byli po celou dobu vyjednávání na místě.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Renda Kroupa 

  Reagovat

   

  Hmm tak to bude sestava

  Vloženo 23.10.2018 15:14:48

 • Standa Holecek 

  Reagovat

   

  Děkuji za dobrou práci policistů.

  Vloženo 23.10.2018 14:13:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace