Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Náměstek hejtmanky Josef Knot chce kromě chytrého Písku usilovat i o chytrý kraj

Josef Knot

Josef Knot

JIŽNÍ ČECHY - Rozvoj elektromobilní dopravy, zřízení energetického portálu kraje, zvýšení efektivnosti publikace dat Jihočeské centrály cestovního ruchu, zlepšení a zrychlení spolupráce malých obcí, zefektivnění tísňové péče pro seniory či větší a rychlejší zpřístupnění dat na úrovni krajské veřejné správy obyvatelům. To jsou příklady aktivit, které by měl pomoci nastartovat projekt Smart (chytrý) Region Jižní Čechy 2017. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot. „Rád bych k tomu na krajské úrovni využil zkušenosti, které máme s rozvojem chytrých technologií v Písku," dodal Knot, který je zároveň píseckým místostarostou.K rozjezdu tohoto projektu chce kraj využít 8,3 milionu korun, když z pěti procent by se na financování podílel z vlastních prostředků a zbylé peníze by chtěl získat z operačního programu Zaměstnanost, kam bude podávat žádost. Tyto finanční prostředky plánuje vynaložit na zřízení tzv. smart kanceláře, jejímž úkolem bude zajišťovat rozvoj celého projektu a vyhledávání dalších partnerů. „Náš kraj je všeobecně znám, jako velmi atraktivní turistická oblast. Naším cílem je z něj udělat i region chytrý," dodal Knot.

Technologie by měly umět komunikovat se zařízeními v Bavorsku a Horních Rakousích
Mezi priority Smart Regionu Jižní Čechy 2017 lze podle Knota určitě zařadit rozvoj elektromobilní dopravy včetně budování dobíjecích stanic a sladění s tím souvisejících technologií s obdobnými zařízeními v Bavorsku a Horních Rakousích. Zřízení energetického portálu, který bude obsahovat informace o energetické bilanci budov ve správě kraje s možností je prezentovat veřejnosti. „Zároveň chceme centralizovat multimediální data kraje v rámci Jihočeské centrály cestovního ruchu a usnadnit tak mimo jiné prezentaci našeho regionu. Malým obcím mají zase chytré technologie umožnit lepší vzájemnou spolupráci a zefektivnit jejich rozvoj. V plánu je i vytvoření databáze, která umožní obyvatelům nahlédnout do činnosti krajské veřejné správy kdykoli a bez nutnosti o to žádat. Seniorům pak chceme nabídnout lepší přístup k asistenčním službám či využití seniorských mobilních telefonů a smartphonů v rámci tísňové péče," nastínil první náměstek hejtmanky.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Entroslav 

  Reagovat

   

  Chytré mobily, chytrá řešení, chytré domy, chytrá auta, chytré balíky, chytrá domácnost, chytrá lékárna, chytré vše kam oko pohlédne, teď dokonce chytrý Region Jižní Čechy... Neměli managéři nějaké celostátní školení k prezentaci chytrosti? K neskonalému štěstí blbých ještě zbývá prezentovat chytré houno a bude to snad vše. :-(

  Vloženo 8.6.2017 20:55:39

 • Mluvit o "chytrém" kraji 

  Reagovat

   

  Když není v cajku ani veřejná doprava, ba přímo je v totálním rozvratu, zejména regionální železnice je zničena po Zimolových zásazích nejvíce v rámci ČR, je přinejmenším pokrytecké. Raději bych slyšel, kdy začnou s nápravou sprasků a šupáren, jichž se na obyvatelstvu dopouštělo minulé vedení!

  Vloženo 8.6.2017 11:40:50

 • všeználek 

  Reagovat

   

  Josef je dobrej , umí se zastat kamarádů , vím o čem píši .To každý politik neumí.

  Vloženo 8.6.2017 07:17:53

 • Vladislav Tanáč 

  Reagovat

   

  Chytrý kraj musí zajišťovat chytrý lidé a ne karieristi.

  Vloženo 7.6.2017 21:06:08

 • Putimák 

  Reagovat

   

  Koukněte na Písek , samé pokusy a nic . Lávka utopie, bazén dohady , ten kdo zná Písek pod pokličkou tak slzí a nejsem nepřející , ale pane místostarosto , pane místohejtmana z dvou vysokých platů se to žije a blouzní , že ano.

  Vloženo 7.6.2017 14:46:02

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace