Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Petr Novák z ANO se rozhodl rezignovat v jihočeských nemocnicích

Petr Novák

Petr Novák

JIŽNÍ ČECHY - Petr Novák z hnutí ANO se rozhodl k 30. dubnu odstoupit z představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice a všech nemocnic, které do holdingu patří. Místopředsedou představenstva se stal v lednu tohoto roku. Níže je tiskové prohlášení, kterým o tom informuje. Petr Novák je od roku 2014 členem rady města v Táboře, rovněž členem představenstva Teplárny Tábor. Byl také krajským radním, ale této funkce se vzdal, když byl hnutím ANO nominován do Jihočeských nemocnic.

Tiskové prohlášení Petra Nováka, člena představenstva společnosti Jihočeské nemocnice:

Po zralé úvaze a vyhodnocení všech souvislostí odstupuji k 30. 4. 2017 z pozice člena představenstva Jihočeských nemocnic a.s, a vzdávám se tak členství v představenstvech všech osmi jihočeských nemocnic, ve kterých jsem působil teprve od začátku tohoto roku.

Rozhodl jsem se tak poté, co vyšlo najevo, že zástupci některých politických stran si v těchto orgánech za poslední roky vydělali desítky milionů korun, a existuje tak podezření, že tyto nadstandardní příjmy mohly zároveň sloužit jako zajímavý zdroj financování stranických kas nebo soukromých aktivit některých politiků.

Hnutí ANO se nechce podílet na vysávání jihočeského zdravotnictví, stejně tak jako rezolutně popírá jakékoliv spekulace a lži o zamýšleném privatizování nemocnic. Naším cílem je naopak stálá snaha o zkvalitňování péče a její maximální dostupnost. Hlavní prioritou je pak udržení spokojeného a kvalitního zdravotnického personálu a jeho adekvátní ohodnocení. To ale není případ jeho řídících orgánů. I proto se v krajském zastupitelstvu pokusíme přesvědčit své kolegy, aby členům představenstva byly sníženy měsíční i roční odměny. Zároveň budeme chtít prosadit, aby v představenstvu nemocnice nefigurovali političtí nominanti.

Doufám, že zbývající členové představenstva Jihočeských nemocnic a.s., kteří jsou nominanty ČSSD, zváží své setrvání v pozici a budou následovat mé kroky. To oni jsou příčinou rozpadu stávající koalice, kde hlavní roli hrála kauza Lipno či amorální odměny.

Petr Novák, člen představenstva

Jihočeské nemocnice a.s.

Diskuse k článku - 19 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • Petra 

  Reagovat

   

  Pan Novák o svých odměnách věděl dopředu. Plactive prohlášení vydal až poté, co je propiran v tisku. Tzn. po čtyřech měsících? Třech odměnách? Rychlé koupi luxusního vozu. Nechci být laciná jako ANO, ale sorry jako

  Vloženo 16.4.2017 15:47:30

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A co ti ostatní, kteří tyto odměny brali celá léta a obyčejným zdravotníkům tvrdili téměř se slzami v očích, že přidat nemůžou? Nebo jen hodně málo z toho, co dostali ve státních nemocnicích? A opakovalo se to takhle pokaždé?

  Vloženo 16.4.2017 07:52:59

 • Petra 

  Reagovat

   

  Jediná omluva za ty lži, radost z nakupování nových bytů a mercedesu, pocit nadřazenosti a moci, by byla úplně odejít a začít zase pracovat. Bez platu za teplárnu, za asistence jiným podobným. Kdyby to Babiš myslel tak upřímně, tento hoch hned letí.

  Vloženo 15.4.2017 21:55:22

 • Staník 

  Reagovat

   

  To tenhle hochštapler nevymyslel sám, to mu nakukala ta holka z Pardubic nějá maxová.

  Vloženo 15.4.2017 04:24:16

 • Tomy Poser 

  Reagovat

   

  Tak vyžírka P.N. poté, co kritizoval své kolegy, že berou úplně stejné peníze jako on, končí, puč mu nevyšel a od ostatních si to vyžírá. Volejme sláva, sláva. PS - stejně nevěřím, že se od narození jmenuje Novák.

  Vloženo 14.4.2017 18:16:18

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace