Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Písecký hřebčinec zve o víkendu na parkury a prohlídky stájí

PÍSEK - Příznivcům jezdeckého sportu a milovníkům koní nabídne první červnový víkend atraktivní podívanou. V historickém areálu Zemského hřebčince v Písku se totiž bude konat jubilejní X. Cena českých chovatelů. Pořadatelé srdečně zvou do hlediště této mimořádné sportovní události širokou veřejnost včetně rodin s dětmi.

 

Na programu je celkem 10 skokových soutěží, přičemž na každý víkendový den je jich naplánováno po pěti. Sobotním vrcholem bude parkur obtížnosti S** s překážkami dosahujícími výšky až 130 cm. V neděli se bude skákat dokonce ještě o něco výš, když jezdci budou muset se svými koňmi překonat skoky vysoké až 140 centimetrů. Stane se tak v odpoledních hodinách při závěrečné desáté soutěži závodů a půjde o parkur s obtížností ST**. Nicméně možnost zaskákat si na zdejším travnatém kolbišti budou mít při těchto tradičních závodech i méně zdatné dvojice. Vrcholům každého dne budou předcházet soutěže od ZM 90 až po L**.

Pokud se o víkendu 4. a 5. června do Písku na skokové závody vypravíte, čeká vás nejen pohled na obdivuhodné sportovní výkony koní a jejich jezdců, ale také možnost prohlédnout si celý Zemský hřebčinec včetně zdejších stájí. Vstupné na závody činí 40 korun pro dospělé a 20 korun pro děti. Závodit se začíná v sobotu v 9.30. 

Petr Eliáš

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace