Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Podvodníci s přeplatky za vodu opět na scéně. Pozor na ně

TŘEBOŇ - Důvěra a nepozornost se zle nevyplatila osmdesátiletému muži z Třeboně. Ve středu 1. června kolem půl čtvrté odpoledne jej navštívila žena tmavší pleti s tím, že mu nese třitisícový přeplatek za vodu a bude provádět kontrolu vodoměru.

Jako už v mnoha případech předtím, byla to opět pouze finta podvodníků. Žena se pod záminkou kontroly vodoměru vloudila k poškozenému muži do bytu a požádala jej o částku 16 000 korun aby mu mohla vrátit údajný třitisícový přeplatek. Muž dal ženě z peněženky 15 000 korun. Vzápětí se u něj v kuchyni objevil ještě muž, rovněž tmavší barvy pleti a neznámá žena seniorovi sdělila, že je potřeba ještě částka 1000 korun. Tu jí muž předal. Vzápětí žena i s jejím společníkem z domu odešla. PO jejich odchodu poškozený senior zjistil, že mu z ložnice někdo odcizil plastové pouzdro s finanční hotovostí ve výši nejméně 4000 korun.

Neznámí pachatelé tak na poškozeném podvodně vylákali 16 000 korun a odcizili mu navíc ještě 4000 korun.

Po těchto grázlech intenzivně pátrají třeboňští policisté.

Policisté  znovu varují. Nevpouštějte jakékoliv neznámé osoby do bytu, kteří jdou vracet údajné přeplatky za vodu nebo plyn nebo případně nabízejí nějaké zboží. Ve většině případů se jedná o podvodníky. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace