Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Pondělní bilance hasičů: havárie aut, uzamčená v koupelně, spadlé stromy, úniky nafty i požáry

Včerejší dopravní nehoda u Lišova , Autor: HZS

Včerejší dopravní nehoda u Lišova     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY - Včerejší bilance v kraji není zrovna povzbudivá. Plné ruce práce měli jak záchranáři, tak policisté i hasiči. Byli i zranění. U Velké tři, u Nové Hospody čtyři a ve Štěpánovicích pět zraněných, dvakrát zasahoval i vrtulník záchranné služby. Všude asistovali hasiči.

Českobudějovičtí hasiči hodinu před polednem za asistence policie otvírali v Dlouhé ulici dveře koupelny, které byly zatarasené spadlým jízdním kolem. Paní byla z koupelny vysvobozena bez zranění. Ve čtyři odpoledne zasahovali hasiči u střetu dvou aut, při kterém bylo pět zraněných, u Štěpánovic. Těsně před osmou večer hasiči u Branišova odklidili ze silnice spadlý strom. Za hodinu vyjeli týnští hasiči s dobrovolnými hasiči z Bechyně ke kamionu, který narazil do stromu u Bežerovic. V kabině kamiónu zůstal zaklíněný řidič, kterého hasiči vyprostili. Zraněný řidič byl okamžitě předán do péče záchranky. Necelou hodinu před půlnocí se však obě jednotky musely k havarovanému kamiónu vrátit, protože z nádrží unikala nafta. Zbytek nafty z nádrží hasiči odčerpali a vyteklou naftu odstranili pomocí sorbentu.

Českokrumlovští hasiči ve tři ráno odklízeli u Slupenece spadlý strom ze silnice. Před osmou asistovali frymburským hasičům dobrovolní hasiči z Vyššího Brodu v Lipně nad Vltavou při vytahování osobního auta Peugeot ze stoky. Hasiči auto po vytažení odtáhli na bezpečné místo a provedli u něj protipožární opatření. V půl šesté navečer jihočeští hasiči asistovali dělníkům, kteří pracovali v elektrárně Lipno. Dělníci nemohly práci přerušit, ale šlo o značně zakouřené podzemního prostoru, a tak požádali o pomoc hasiče. Na místo vyjeli frymburští hasiči společně s dobrovolnými hasiči z Loučovic a Vyššího Brodu a následně i osádky chemických a protiplynových kontejnerů z Českého Krumlova a Českých Budějovic, kteří zajišťovali dýchací techniku a odvětrání prostor pro práci dělníků.

Jindřichohradečtí hasiči v šest ráno vyjeli k planému poplachu, k údajnému požáru osobního auta v Máchově ulici v Dačicích. Bílý kouř sice vycházel z pod kapoty Škoda Octavia, ale nebylo to požárem. Hasiči nezasahovali. Po deváté hodině v Jindřichově Hradci pomáhali zdravotníkům záchranky s transportem pacienta do sanitky. A před čtvrtou odpoledne stejná jednotka ve městě odklidila spadlý strom.

Písečtí hasiči pomáhali policii při vyhledání pohřešované osoby v Písku. Osoba však byla nalezena ještě před jejich příjezdem na místo. V půl třetí odpoledne odklízeli v Podolsku spadlý strom na silnici a za půl hodiny ještě zajišťovali větrem uvolněnou plechovou střechu na benzínce na Budějovickém Předměstí v Písku.

Vimperští hasiči společně s dobrovolnými hasiči z Lenory, Horní Vltavice a Volar před pátou ráno během několika minut uhasili požár osvětlení a reklamního poutače na střeše benzínky v Žlíbkách. Ve tři odpoledne prachatičtí hasiči na plášti rozhledny Libín odstranili sršní hnízdo a v půl jedenácté večer odklízeli prachatičtí hasiči spadlý strom ze silnice v Chrobolech.

Vodňanští hasiči zasahovali u srážky dvou aut u Lékařovy Lhoty na křižovatce u Nové hospody. Při nehodě byly zraněny čtyři osoby. Hasiči nemuseli však nikoho vyprošťovat, udělali zajištění havarovaných aut. Další nehodu řešili strakoničtí hasiči u Nišovic. U Felicie provedli protipožární opatření a kontrolu úniku provozních látek.

Osádky dvou cisteren táborských hasičů a jedné cisterny dobrovolných hasičů ze Sezimova Ústí zasahovaly v ulici Nad Mýtem v Sezimově Ústí. Na místě hořela chatka a kolny. V okamžiku příjezdu hasičů objekty byly zcela v plamenech. Hasiči okamžitě zahájili hasební práce. Vzhledem k úzké příjezdové cestě, která znemožnila průjezd cisteren až k požáru, natáhli zasahující hasiči hadice, dálkovou dopravu vody pak zřídili od hydrantu na náměstí T. Bati. Požár byl uhašen přibližně za hodinu. Před desátou dopoledne ještě hasiči pomáhali záchranářům při snášení pacienta do sanitky v Budějovické ulici v Táboře.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace