Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Výborný Trio

  neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Pohádky a Malé Hry

  neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

  Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Prezident Zeman dnes podepsal protikuřácký zákon. Začne platit na konci května

PRAHA - Prezident Miloš Zeman dnes v úterý 14. února podepsal protikuřácký zákon.Platit začne 31. května. Zákon nařizuje úplný zákaz kouření v restauracích, kinech, divadlech, barech či kavárnách. Zákaz se nevztahuje na vodní dýmky. Kouření bude nově zpovězeno také na nekrytých zastávkách a nástupištích veřejné dopravy, nezakouříte si ani v zoologické zahradě. Elektronické cigarety budou zakázané v nemocnicích, školách a nákupních centrech. Tyto cigarety budou naopak povoleny v kavárnách, barech a restauracích.Nová norma zavádí také výraznější tresty za její porušení - například za prodej cigaret dětem bude hrozit až dvoumilionová sankce. V souvislosti s kouřením zemře v Česku ročně zhruba 18 000 lidí.

Diskuse k článku - 16 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Misa 

  Reagovat

   

  Jsem zvědavá, jestli pan prezident půjde alespoň příkladem...........

  Vloženo 15.2.2017 16:54:22

  • mf 

   Reagovat

    

   Doufám, že nejen že nepůjde, ale hlavně že prezidentem ani nebude.

   Vloženo 17.2.2017 09:54:20

 • kiki 

  Reagovat

   

  Zrovna na vesnicích nekuřáckou hospodu asi nenajdete. Vždyť choďte do hospod dál, tím že budete kouřit venku, vykouříte míň a o to více vypijete. Pak nebude hrozit likvidace hospod.
  Mimochodem proč chodíte močit na záchod ? Určitě by bylo pohodlnější to pustit rovnou pod stůl a nikomu tím nebudete ničit zdraví.

  Vloženo 15.2.2017 08:20:51

 • Jita 

  Reagovat

   

  Je to fakt běs do čeho všeho už nám stát chce kecat. Zrovna v hospodách bych kuřákům kouření nechala a to jsem taky nekuřačka. Kdo chce nekuřáckou hospodu tak už ji dneska taky najde. Zaženou jen lidi pít pivo a kouřit do garáží a možná je to záměr, aby se nescházeli a nepomlouvali politiky. Nevidím ale žádnou politickou stranu, která by se hlásila s tím, že když bude zvolená tak zruší EET nebo vrátí kouření do hospod. Co přijde na řadu příště? Povinný odtučňování národa?

  Vloženo 15.2.2017 06:43:45

 • petr 

  Reagovat

   

  Je to jen o zvyku, vlastně zlozvyku. Pamatuji si, jak se na každém plese v sále kouřilo, po desáté večer už byla na parketu mlha, že přes ní kolikrát nebylo vidět. Člověk pak přišel domů z plesu pěkně "vyuzenej". Dneska se většinou na takových akcích nekouří a lidi tam chodí dál. Možná jich pár přestalo, ale zase jiní přibyli. Kouřilo se v autobusech, kancelářích, bankách, v nemocnicích i ve školách /učitelé, někdy i studenti/. Dneska si to už ani nedokážeme představit. Všechno je to minulost. A tak to bude i s těma hospodama. Za pár let tomu nebudou naše děti věřit, že bylo kouření v restauraci normální.

  Vloženo 15.2.2017 06:14:27

  • Luca 

   Reagovat

    

   No a to je přesně ono, byl to přirozený vývoj. A taky nikdo nemluví o tom, aby se kouřilo v sálech, tam prostě člověk nemá na výběr, jednoduše chce jít na ples či koncert. Ale hospoda, kor kde se nevaří, je úplně něco jiného. Nápis - Zde kouříme - vidím a cíleně tam jdu a chci jít. A zaměstnanci - moje vlastní rodina nebo příbuzní. Co je na tom nepochopitelného?

   Vloženo 15.2.2017 08:12:29

   • petr 

    Reagovat

     

    Opravdu nevím, co je podle vás na té věci nepochopitelného. Myslím si ale, že je více restaurací, kde pracují zaměstnanci, kteří nejsou příbuzní majitele. Navíc, proč myslíte, že příbuzní nemají právo na zdravé pracovní prostředí ???

    Vloženo 18.2.2017 16:47:01

    • Tony 

     Reagovat

      

     Snad má každej na výběr, kde chce pracovat? Otroctví už tu dávno není. Jestli zaměstnanci nevyhovuje, že se v hospodě kouří najde si práci jinde. Za chvíli by si mohli zaměstnanci diktovat že chtějí vonný tyčinky nebo polštářek pod prdel.

     Vloženo 18.2.2017 17:05:00

     • petr 

      Reagovat

       

      Tak s vonnými tyčinkami taky nesouhlasím. Ale zdraví bezpečné pracovní prostředí by mělo být v 21. století samozřejmostí. Do roku 89 se taky říkalo : " Když se tito soudruhu nelíbí, můžeš jít k lopatě". Já bych se v otázce pracovních podmínek viděl raději v západní Evropě, než někde v Asii.

      Vloženo 19.2.2017 09:35:49

 • Volf Gang 

  Reagovat

   

  V hospodách se kouřilo přece "odjakživa". Doba se mění. Dobroserové nové generace řeší zdravý vzduch, přitom možná už za pár let budeme řešit, jak se chránit před bojovým plynem a ne před nějakýma cigárama, která budou ve srovnání s tímto naprosto podružným problémem.
  Do deseti let prosadí dobroserové i zákaz kouření na ulicích. O tom jsem přesvědčen. Ale s miliony aut, která se na znečisťování životního prostředí s dopadem na člověka podílí také ne zrovna malou měrou, budou jako prdlí jezdit dál. Vím, tohle se bere jako samozřejmost a normální je přece nekouřit. :-(

  Vloženo 14.2.2017 21:12:37

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace