Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Série strakonických vloupání objasněna. Krádeže měli na svědomí tři mladíci

STRAKONICE – Za uplynulé měsíce způsobili majitelům garáží a chat škodu za 150 tisíc korun. Jejich počínání se dotklo téměř padesáti poškozených. Teď ale spadla klec. Kriminalisté zjistili, že krádeže a vloupání měli na svědomí tři mladíci ze Strakonicka ve věku 25 a 22 let. Pod tíhou důkazů se přiznali i k jiným činům.

 

Případy vloupání strakonická policie eviduje již od konce listopadu až do ledna 2015. Do této doby mladí pachatelé vniknuli do 17 garáží za Městským hřbitovem ve Strakonicích, tam se dopustili až 90 tisícových škod. Mladé muže policisté nakonec vypátrali. Podezřelí mladíci nakonec přiznali, že se také vloupali do 19 chat ve Strakonicích a okolí. Odtud prý brali vše, co jim přišlo pod ruku, například elektrické nářadí, značkové oblečení, nabíječku autobaterií, bundu, přilbu na motorku a další věci, které se pak daly snadno zpeněžit.

„Kriminalisté trojici mužů viní i z letošního lednového pokusu krádeže zboží ze supermarketu, do kterého vnikli přes skladové prostory. Poté co zboží vynosili, byli vyrušeni zaměstnancem marketu. Zboží v hodnotě téměř 15 000 korun na místě zanechali a z místa činu utekli,“ dodala mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Proti třem mužům policie zahájila trestní stíhání pro podezření ze spáchání krádeže a z porušování domovní svobody.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace