Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Strakonice podají ústavní stížnost na zrušení voleb

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Situaci kolem zrušených komunálních voleb ve Strakonicích bude řešit Ústavní soud. Stížnost na rozsudek krajského soudu podá město a asi i rada. Rozhodla o tom včera rada města. S podobnými případy není zatím moc zkušeností, proto nelze odhadovat, co stížnost k Ústavnímu soudu může způsobit a jak může dopadnout. Složitou právnickou otázkou může být například i to, jestli Ústavní soud může něco takového řešit, nebo kdo může být v takovém případě stěžovatelem.

 

„Odůvodnění usnesení krajského soudu o neplatnosti voleb považuji za takřka neuvěřitelné, a které mnozí oprávněně považují za zásadní pokřivení volební soutěže. To je důvodem, proč podáme proti usnesení krajského soudu stížnost k ústavnímu soudu," říká strakonický místostarosta Rudolf Oberfalcer v rozhovoru pro aktuální vydání Týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - 18 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  Hm, tak to bude legrace, když dle § 72 odst. 1 z. o Ústavním soudu:

  (1) Ústavní stížnost jsou oprávněni podat
  a) fyzická nebo právnická osoba podle čl. 87 odst. 1 písm. d) Ústavy, jestliže tvrdí, že pravomocným rozhodnutím v řízení, jehož byla účastníkem, opatřením nebo jiným zásahem orgánu veřejné moci (dále jen "zásah orgánu veřejné moci") bylo porušeno její základní právo nebo svoboda zaručené ústavním pořádkem (dále jen "ústavně zaručené základní právo nebo svoboda"),
  b) zastupitelstvo obce nebo vyššího územního samosprávného celku (dále jen "územní samosprávný celek") podle čl. 87 odst. 1 písm. c) Ústavy, jestliže tvrdí, že nezákonným zásahem státu bylo porušeno zaručené právo územního samosprávného celku na samosprávu.

  Jestli raději nemají ústavní stížnost podávat politické strany, které se voleb účastnily, resp. členové jejich kandidátek, kteří byli "zvoleni"...

  Vloženo 6.12.2018 12:55:48

  • Nestranná osoba z jiné obce 

   Reagovat

    

   Pisatel píše, že stížnost podá město i rada obce (tím se mi kroutí palce u nohou). Dle Vámi citovaného § 72 odst. 1) je naplněno pouze písm. a), tj. právnické osoba = město Strakonice. Ve druhém případě, tj. písm. b) zastupitelstvo obce je již nefunkční! Ale základní právo nebo svoboda zaručené ústavním pořádkem nejspíš porušeno nebylo. Občané města Strakonic! Vůbec Vám nezávidím!

   Vloženo 6.12.2018 13:51:25

   • Martin 

    Reagovat

     

    Proč by to podávala Strakonická veřejnost, když může právníka zaplatit město. Takhle oni přemýšlí. Pokud Ústavní soud řekne že někdo udělal chybu, měl by to městu nahradit. Fakt nevím, proč to má platit město ze svyho rozpočtu.

    Vloženo 6.12.2018 21:44:36

 • katka 

  Reagovat

   

  Já být radními, tak jsem zticha. To, co se děje poslední čtyři roky na radnici , je neuvěřitelné...Škoda jen, že to normální lidé nevědí a věří jen tomu, co jim pan starosta předhodí. Asi by se zhrozili.

  Vloženo 6.12.2018 09:36:34

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Díky bohu že jste nenormální. Díky tomu to můžete těm normálnim osvětlit. Pokud máte o čemkoli nelegálnim informace a hlavně důkazy,tak je zveřejněte. Jinak jsou takovéhle výkřiky jen mlácením prázdné slámy.

   Vloženo 6.12.2018 10:49:52

   • Josef Topič 

    Reagovat

     

    Tak třeba přivedl ke krachu teplárnu - za 2 roky se tam vystřídali 4 ředitelé a aby bylo na zaplacení dodávek uhlí nebo na výplaty zaměstnanců tak se teď musí zdražit o 100Kč za Gigajaul tzn. teplo ve Strakonicích bude nejdražší z celé republiky.

    Vloženo 7.12.2018 01:12:30

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Káťo, prozraď aspoň kousek. :-)

   Vloženo 6.12.2018 13:37:03

  • kačer 

   Reagovat

    

   Já být katkou, tak jsem zticha. To, co se děje poslední 4 roky ve Strakách je neuvěřitelné....Normální lidé vědí a vidí, co nám Břéťa připravil. Nové chodníky, silnice, parkoviště, úplně jiný Dudácký (viz návštěvnost), dobré pivo z Pivovaru, předzahrádky (kdysi za P+P zakázané), SZ obchvat, takřka poslední herny 24 NONSTOP, snížený splácený dluh vytvořený minulým vedením, MHD a atd.
   Bez arogance. A PROTON má po ptákách.

   Vloženo 6.12.2018 19:07:25

   • Martin 

    Reagovat

     

    Asi kouříš kvalitní materiál kačere, takový bláboly a pulpravdy. Tohle je přesně důsledek politické propagandy Strakonické veřejnosti.

    Vloženo 6.12.2018 21:48:58

   • Všechno zdarma 

    Reagovat

     

    Chodníky? Které prosím tě? Ten od Vlka k ČZ? Dudáckej? No, paráda jen pro alkoholiky, nezřizenej bengál do noci po celém městě,ale je to zadara, tak proč ne. Beranův dvů by se opravil i kdyby na radnici seděl kdokoliv jiný. Předzahrádky? No zrovna jedna taková znesnadňuje výjezd z rampy u MěÚ a další překáží na různých chodnících. Pivo? Je výborné, ale pivovar ho vaří a dělá ho hospodskej dle přísloví Ševče drž se svého kopyta by stačila 10, 11, 12, Otavský zlatý, Klostermann a nealko. Speciály nestály za nic viz. 650 a teď Vídeňský. To zkušenej pivař nemůže dostat přes jazyk. Proč ne Prácheňský po nějakěm právovárečníku od nás? Teplárna? Bez komentáře, vedená souborem neodborníků v oboru,tak je tam kde je a přežití bude zázrak. Teplo se musí zdražit, tudíž opět ne, že bude zadarmo. A obchvat či průtah? Ten město jen spolufinacovalo menší částkou na kterou mohlo a snad ziskalo dotaci. Co tam náš dál chytrolíne?

    Vloženo 7.12.2018 08:44:21

    • chytrolín 

     Reagovat

      

     Nejsem si jist jestli tě mám litovat nebo s mám poťouchle smát. S tak zbytnělým žlučníkem budeš nešťastný až do smrti.
     Dobře ti tak :-)

     Vloženo 7.12.2018 09:06:48

     • Vše zadarmo 

      Reagovat

       

      Nemáš argumenty, tak urážíš. Ono jde o to pojmenovat chyby i úspėchy a ne jen všechny vynášet do nebes, jen kvůli tomu, že ti slíbí všechno zadarmo, i když to zadarmo není a nebude. To už by byl dokonalej komunismus, tam bylo také vše zadarmo a všech. Aby si se ukojil,tak se povedla degustovna, prodejna v pivovaru, cyklostezka do Dražejova. Co se nezadařilo a to je nejvážnější bylo dokázat obvinění předchozího vedení Teplárny ze zneužívání firemních kreditek, dále údajné krádeže či ztráty v pivovaru. Máš někde k vymyšleným obviněním platné soudní rozsudky? I obvinění tajemníka MěÚ vedení radnice prohrálo.

      Vloženo 7.12.2018 09:43:00

      • chytrolín 

       Reagovat

        

       Mám se parádně, nic po nikom nechci, nikdo mi nic neukradl. Hodně se bavím nešťastníky, co se pod každým článkem snaží pomstít za svůj zbabralý život.

       Vloženo 7.12.2018 09:57:55

       • Vše zadarmo 

        Reagovat

         

        Musím se ti smát chudáčku. Nic o mně nevíš a stále jen urážíš. Tak mne napadá, že o Tobě zpívá skupina Kabát a to: Věčně nám z cizejch zadků nohy koukaj ven, ještě se ukloníme než tam zalezem...to na Tebe přesně sedí. Tím, že to zdarma obhajuješ, tak vlastně okrádáš všechny daňové poplatníky a to je velice znepokojivé. Ale k smíchu si,vo tom žádná.

        Vloženo 7.12.2018 15:42:40

        • chytrolín 

         Reagovat

          

         Můžeš to okrádání nějak sumarizovat? Já ti to samozřejmě vrátím, pokud mi řekneš kam peníze poslat. S tím se nedá žít. Nebo měřák krevního tlaku, nehodil by se ti? Zadarmo! ;-)

         Vloženo 7.12.2018 17:23:48

         • Vše zadarmo 

          Reagovat

           

          Přečti si to po sobě pořádně. Jsi spokojenej a tudiž naopak čekáš, že něco bude zadarmo, jenže to nebylo ani za totáče. Jsi holt ducha mdlého a projídat na dluh se ti náramně hodí. Já jsem z tržní ekonomiky zvyklej, že zadarmo prostě nic není a za vše se platí. Pošli peníze na účet TS např. chodníky z ulice Na ohradě k Dukelské ZŠ by opravu potřebovali. Na to jste nějak zadarmovci zapoměli. Už ti odpovídat nebudu. My dva si nejsme rovni a já se bohužel k Tvé primitivitě snížit nedokáži a ani nechci. Tak pa, pa v lepších časech a zadarmo :-)) .

          Vloženo 7.12.2018 19:08:15

          • chytrolín 

           Reagovat

            

           Já, primitiv ducha mdlého si nemohu vzpomenout, kde a kdy jsem psal, že chci něco zadarmo. Při mém IQ se není čemu divit. Vlastně se tu jen zdarma bavím ...
           Rovni si asi nejsme, to je pravda. Ale nasranej jsi ty, nikoliv já. Z toho mi vychází, že jsem na tom lépe. "don't worry, be happy"

           Vloženo 7.12.2018 23:34:00

   • Všechno zdarma 

    Reagovat

     

    Jo a herny jsou regulované zákonem a vyhláškami. Dluhy spláceli i předchozí vládci radnice. MHD je čistý populismus a Proton neznám (asi internetový obchod či co). Fakt už to nehul!!!

    Vloženo 7.12.2018 08:51:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace