Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    Čtvrtek 5.12 19:00 - Divadelní areál Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

  • Mikulášský průvod

    Čtvrtek 5.12 17:00 - Od hasičské zbrojnice v Netolicích

Zobrazit všechny události
 

Strakoničtí házenkáři přispěli nemocné Terezce 15 tisíci korunami

 Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

    Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 3.4.2019 12:12

STRAKONICE – Patnáct tisíc korun. Přesně tuto částku věnoval oddíl strakonické házené na léčbu Terezce Kodýdkové z Horažďovic, která má nemocné srdíčko. Peníze, klubovou vlaječku a kalendář strakonických sportovců, který vytvořil pivovar, předal předseda klubu Miroslav Vávra rodině v sobotu 23. března před prvoligovým zápasem mužů Strakonice – Dvůr Králové.

 

Maminka Soňa Kodýdková neskrývala dojetí. „Je to úžasná částka, doslova mě šokovala. Moc všem děkujeme, velmi nám taková suma pomůže. Na nějakou dobu máme zase o starost méně," uvedla. Peníze následně hned první den posledního březnového týdne vložila do katovické lékárny, kde má Terezka otevřený účet, z něhož čerpá a na který lze přispět.

Šéf klubu Miroslav Vávra vysvětlil, jak se nápad přispět zrodil: „Inspirovali jsme se u Týdeníku Strakonicko, který v rámci vyhlášení nejlepších sportovců Strakonicka v únoru uspořádal dobročinnou dražbu filmového basketbalového dresu, který věnoval sportovní komentátor Jakub bažant. Výtěžek šel Terezce. Rozhodli jsme se tedy také pomoci."

Část sumy mezi sebou vybrali hráči A-týmu, další pak tvořil výtěžek ze vstupného z utkání mužů Strakonice – Sokol Vršovice (9. března), během kterého pak mohl přispět Terezce kdokoliv. Další částkou pak klub dorovnal konečný příspěvek na rovných 15 tisíc korun. „Chci tímto poděkovat našim fanouškům, kteří přispěli. Vážíme si toho. Povedlo se nám společně udělat dobrou věc. Terezka je velká bojovnice, držíme jí palce, aby vytrvala," dodal Miroslav Vávra.

Zdravotní stav děvčete zůstává nezměněn. Její kapacita plic neodpovídá parametrům pro operaci, prozatím tak byla pozastavena na transplantační listině. „Jak nám řekli v Motole – budeme čekat na zázrak," upřesnila Soňa Kodýdková. Její dcerka by už měla mít k dispozici kyslík, nové léky se testují.

V sobotu 9. března oslavila Terezka 11. narozeniny a jako dárek dostala nový pokojíček, který pro ni rodina předělávala. „Vydržela celou dobu tam nejít, takže to pro ni pak bylo opravdu obrovské překvapení. Má pravý holčičí pokoj. Nevěděla, jestli se má smát, nebo brečet," popsala maminka Soňa.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace