Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Strakoničtí kriminalisté odhalili cizince, který na internetu podvedl na 90 inzerentů!

STRAKONICE - Strakoničtí kriminalisté rozkryli rozsáhlou trestnou činnost 24 letého cizince z Ruska, žijícího v Praze. Na internetu nabízel telefony, kamery, tablety a další elektroniku, kterou nikdy nedodal. Dosud byla zjištěno přes 90 poškozených se škodou okolo 470 000 Kč.

 

Strakoničtí policisté se k případu dostali při vyšetřování podvodu na muži ze Strakonicka, kterého loni v květnu zaujal na prodejním portálu Sbazar inzerát o prodeji kamery v hodnotě 5 900 korun. S prodejcem začal komunikovat přes email. Po zaslání požadované částky na bankovní účet přestal prodejce reagovat a žádnou kameru neposlal. 

Strakoničtí kriminalisté začali trestnou činnost postupně rozkrývat a objasňovat. Prozatím vědí o více než devadesáti poškozených z celé České republiky, kteří si prostřednictvím inzerátu objednali elektroniku. Škoda zatím činí okolo 470 000 Kč. Kriminalisté pak během několika měsíců dopadli cizince z Ruska, žijícího v Praze, který si peníze za nabízené zboží nechal předem posílat na desítky bankovních účtů. Během emailové komunikace se zákazníky se pachatel snažil na kupující působit důvěryhodně. Zasílal účtenky o zakoupení zboží se svým smyšleným jménem, dále zasílal kupujícím naskenovaný občanský a řidičský průkaz existujících lidí, které získal z dalšího podvodného jednání. Používal několik mobilních telefonů a přes sto SIM karet různých operátorů. Podvodně získané finanční prostředky převáděl z bankovních účtů na virtuální měnu Bitcoin.

Podvod je mladíkovi prokázán a práce kriminalistů pokračuje. Podvedených lidí pravděpodobně ještě přibyde. 

Kriminalisté doporučují všem, kteří s oblibou nakupují přes internetové inzertní portály, aby byli velmi obezřetní. Obecně platí rada, že podezřelé jsou inzeráty, kde je uveden pouze email a chybí telefon, jak je ale vidět z právě rozkrytého případu, podvodník klidně může mít i sto telefonních čísel. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace