Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Středa? Nové vydání Jihočeských týdeníků míří ke čtenářům

Právě vychází třetí letošní číslo Jihočeských týdeníků. Ve společném Magazínu najdete jména tří výherců skipasů na Hochficht. A zimní soutěž pokračuje. Tentokrát o skipasy na Sternstein. Táborské výrobní družstvo invalidů Dita představuje novou značku výrobků z materiálu Outlast, vyvinutého pro kosmonauty. Milovníci historie se určitě rádi začtou do toho, jak se liší slovanské a germánské dědické právo. A jak se to projevovalo na Prácheňsku.

Týdeník Táborsko se zajímal o novinky v táborské nemocnici. Co se postaví, nakoupí a vylepší a co by zdravotnictví potřebovalo. O tom mluví ředitel nemocnice Ivo Houška. Další téma se týká zákazu hostování cirkusů v Táboře. Chystá se? Táborsko sondovalo situaci na úřadu práce v souvislosti s navýšením rodičovského příspěvku. A zjišťovalo také, kdy už přijde na řadu oprava táborského nádraží. Čtenáři se dozvědí, jaký návrh na rozdělení kulturních dotací putuje na stůl táborských zastupitelů. Radnice reaguje na minulý článek o dvou plesech k výročí města. A v seriálu o radostech a strastech malých sportů v Táboře se tentokrát rozpovídali zástupci volejbalu. Sportovní rubrika přiblíží bitvu hokejistů veselské Lokomotivy se soupeřem v boji o play-off krajské ligy - Milevskem. Druholigoví hokejisté Tábora se utkali na žhavém ledě Kobry Praha. Jak zvládli napínavý závěr utkání? Dále se dočtete podrobnosti o kandidátech na vítězství v anketě Sportovec roku okresu pro rok 2019.

Písecké postřehy přinášejí novoroční rozhovor se starostkou Písku Evou Vanžurovou, řeč je o plánech města, kasárnách, bazénu, sportovní hale i rekonstrukci Velkého náměstí. Další rozhovor se týká aktuální situace na trhu práce a těžkostí zaměstnavatelů. Promluvil o tom šéf píseckého Úřadu práce Jiří Brožák. Redakce přináší i další ze série rozhovorů ze starosty vesnic – tentokrát popsal problémy obce starosta Oslova František Hašek. Týdeník se vrací k plánům na zrušení ubytovny pro sociálně slabé v Purkraticích a přináší nové pohledy na možné budování útulku pro kočky v Písku. A sport? Fotbalisté FC Písek v druhé přípravě dominovali. Který soupeř utrpěl debakl? Uplynulý podzim zhodnotil trenér Hradiště Vlastimil Klusoň. Sršni měli nakročeno ke skalpu Jindřichova Hradce. Proč to nevyšlo a jakým zápasem si spravili chuť? Dočtete se také, jak se na domácí půdě dařilo malým florbalistům.

Týdeník Strakonicko se zaměřil nezaměstnanost. Ředitelka Úřadu práce ve Strakonicích Marie Kalbáčová hodnotí situaci v regionu. Noviny se vracejí k plánům na stavbu spalovny živočišného odpadu v Sedlici, proti které vznikly dvě petice. Uspěly? To se dočtete v čerstvém vydání, stejně jako informaci, jak pomohly Strakonice spolkům z chátrajících budov v lokalitě Na Ostrově. Dozvíte se i to, jak se Strakonice staví k útulku pro kočky a kam chce posunout činnost nový šéf Volyňské kultury Petr Mecák. Sportovní redakce byla u zahájení přípravy fotbalistů divizních Katovic, dočtete se o fenomenálním úspěchu strakonického vodního póla, když se v Praze vyhlašovaly nejlepší sedmičky uplynulé sezony. Také o novém vedení Basketbalového klubu Strakonice. Až do juniorské reprezentace se propracovala odchovankyně strakonického volejbalu Lucie Šejnohová! Dvaadvacátý ročník Turnaje Ekonomických služeb-BH v sálové kopané je u konce, Strakonicko má výsledky. A přináší také přehled nominovaných v anketě Sportovec Strakonicka 2019.

Milevské noviny se vydaly do Bernartic. Zjistily, že konflikt s Milevskem kolem vybírání pokut z měření rychlosti trvá. Úplnou náhodou také Milevské noviny získaly jednu z posledních fotografií zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Fotil se v sobotu na kongresu se členem milevské organizace ODS. Účastníci kongresu na Jaroslava Kuberu zavzpomínají. Dalším tématem je nezaměstnanost v regionu, vyhlašování nejlepších sportovců Křenovic a bohužel také další vandalský útok v Milevsku. Naopak příjemné počtení nabízí rozhovor s vedoucí dívčího sboru Mil-Roses. Na sportu se dočtete mimo jiné třeba o každoročně velmi úspěšné a navštěvované Sokolské akademii nebo o senzační remíze dorostenců z florbalového klubu FBC Došwich Milevsko. Hokejisté Božetic vyrazili do Vimperku jen s jedenácti hráči do pole. Stačilo jim to? O tom všem píší Milevské noviny.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace