Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Dětský karneval

  neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

 • Čtyřlístek

  neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Tábor s Brnem už zase mají k sobě blíž

 Autor: Vladimír Volek

    Autor: Vladimír Volek

TÁBOR / BRNO – O Budějovicích se říká, že jsou malou Prahou a Tábor zase Brnem. Nyní má Tábor zase k Brnu blíž, protože dva monumenty, které stojí v obou městech asi spolu souvisí.

Komunita na sociální síti facebooku o obou monumentech přemýšlí. Podle Vladimíra Volka, autora vyvolané diskuze, je to zřejmé a samozřejmé, že oba památníky se jednou spojí v jeden. Uvažuje, že táborská Brána času bude výborným místem pro bezdomovce, kteří se stále stahují k protější Bille. Jana Kubešová doporučuje zaplnit náměstí kolem Brány času lavičkami pod stromy, aby bezdomovci a opilci měli kde nerušeně odpočívat. Patrik Koranda pochybuje o příjemném posezení v místech Brány času, protože je zasazena na největší táborskou křižovatku, a inhalaci zplodin z aut nevidí jako nejlépe trávený volný čas. Petr Fiedor si myslí, že Brána času je vlastně gynekologická denní rutina, jako pomník MUDr. Petrovi Voštovi, známému táborskému gynekologovi a porodníkovi už třetí generace Táboráků. Rudolf Woldřich je z obou pomníků stále dost rozpačitý. Táborskou díru pochopil, ale stále se nevypořádal se stalagmitem Brňanů. Ivana Hudecová je doslova nadšená spojením obou monumentů obou měst. David Kálal už rezignoval: „Dobře, uznávám – má to koncepci.“ Patrik Šíp doporučuje shlédnout Explozi Brněnského orloje na http://www.youtube.com/watch?v=tNXACQe3oGU. Marek Bouška pokládá městské monumenty za dokonalé spojení. 

   

Ozval se nám i autor fotomontáže Jan Smolík, ilustrátor: "Poslední dobou často jezdím do Brna, a tak jsem si při pohledu na novou táborskou kontroverzní dominantu okamžitě vybavil onu brněnskou. Vyfotil jsem Bránu času, fotku z Brna jsem stáhl z netu, vytvořil onu montáž a dal na facebook. Najdeš ji na mém profilu. Jak jsem se koukal, po sítích se docela šíří."

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Smutná z Tábora  | 

  Reagovat

   

  Díky , už dlouho jsem se tak srdečně nezasmála, to sexuální spojení mě dostalo, kdopak postavení takových monumentů asi schvaluje, sexuolog gynekolog pornohvězda .... ať je to kdo je to bylo mu to zjevně úplně jedno .

  Vloženo 28.8.2013 18:43:44

  • Jitka  | 

   Reagovat

    

   Že by o tom spolurozhodoval pan doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.:-)

   Vloženo 16.11.2013 20:04:37

 • František Moula nebo šmoula z Tábora  | 

  Reagovat

   

  proč se Tábor nerozhlédl v jiných městech? Třeba Jindř. Hradec má na Masarykově náměstí,kde je dosti frekventovaná komunikace,krásnou fontánu. Ta je určitě v tom automobilovém provozu vhodnější,osvěží vzduch a lidé tam rádi posedí. My tady budeme koukat dírou asi někamto už si každý domyslí. Brzy to obsadí smradlaví bezdomáci,budou to mít blízko pro čučo do Billy. Budou se k té díře hodit i svým odérem.

  Vloženo 24.8.2013 09:28:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace