Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Těžko uvěřitelná krádež elektrokola v hodnotě 51 000. Prodali ho za tři tisíce

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Strakoničtí policisté informovali o až těžko uvěřitelné krádeži elektrokola. Ta většinou kradou zloději na ulici nebo ze klepů a garáží, kde na ně pachatel narazí. Tady šlo ale o pečlivě domluvenou akci dvou recidivistů. Skoro by se řeklo o až chytře domluvenou akci, ale tomu příliš neodpovídá to, že ukradené kolo v hodnotě jednapadesáti tisíc prodali za tři tisíce korun.

 

Hlavní roli v případu hrají dva muži ve věku 28 a 33 let. Ti se na krádeži v jednom z panelových domů ve Strakonicích předem domluvili. „Starší z dvojice umožnil spolupachateli vstup do domu a mladší se násilím vloupal do sklepní kóje, zde odstranil řetěz zajišťující kolo, které následně odcizil. Elektrokolo pak prodal zatím neustanovené osobě," řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Majitel vyčíslil cenu kola na 51 000 korun. Mladší muž dal ale staršímu spolupachateli jen 1 500 korun s tím, že jde o polovinu výdělku. „Oba muži se protiprávního jednání dopustili i přesto, že byli za takový čin v posledních třech letech odsouzeni a potrestáni," dodala Jaromíra Nováková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace