Kdy a kam

  • Jóga

    pondělí 25.3 14:30 - Písek, KD

  • Koncert pěveckých sborů ~ ZUŠ Otakara Ševčíka

    pondělí 25.3 17:30 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tříkrálový koncert v kostele a požehnání koledníkům

STRAKONICE - Na Strakonicku naplno běží Tříkrálová sbírka. Koledníci jsou v terénu každý den, víkend nevyjímaje. V pátek 6. ledna požehnal všem skupinám koledníků strakonický farář Roman Dvořák a poděkoval jim za to, že navzdory počasí přinášejí radost lidem dobré vůle.

Požehnání koledníkům bylo součástí tradičního Tříkrálového koncertu v kostele svaté Markéty. Vystoupily Pošumavská dudácká muzika, smíšený pěvecký sbor Hlasoň a přípravka Fere Angeli při základní umělecké škole. Oba sbory řídí sbormistryně Marcela Miková. Muzikanti a zpěváci připravili pro zaplněný kostel nádhernou atmosféru. Sbírka pokračuje ještě týden. V druhé polovině ledna bude známo, kolik peněz lidé přispěli. Organizátorem sbírky je Oblastní charita Strakonice. Vloni se na Strakonicku vybralo 291 148 korun. Charita za to koupila vůz pro terénní pečovatelskou službu a průmyslovou pračku pro Domov svaté Anny v Sousedovicích. Jak na koncertě uvedla ředitelka charity Olga Medlínová, letos musí pořídit další terénní vůz, protože vozový park stárne a auta už vypovídají službu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace