Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Palackého sadech v Písku během slavností zazáří Josef Zíma

PÍSEK - Palackého sady budou na slavnosti města již tradičně vyhrazeny pro představení škol, místních spolků a organizací, ale hlavně příznivcům dechovky a country. Určitě největší hvězdou v Palackého sadech bude nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma, který přijde se svou uměleckou partnerkou Yvetou Simonovou a orchestrem Jiřího Sládka s pořadem Už kamarádi… Pořadem bude provádět Jan Hrdlička. Zazní oblíbené jihočeské lidovky i populární písničky ze šedesátých let.

 V pátek 9. června v 16 hodin se Palackého sady rozezní hudbou v podání Písecké čtyřky Josefa Nováka, Pavlíny Jíšové a přátel (zahrají v 18 hodin ve složení Pavlína Jíšová, Adéla Jonášová, Petra „Šany“ Šanclová a Romana Tomášková). K večernímu  poslechu i tanci budou od 21 hodin hrát Strings. V sobotu 10. června se ve 13 hodin představí Dechová hudba města Písek, poté v 16 hodin Josef Zíma a v osm večer představí svůj repertoár Hastrmani.

 Ale zajímavé koncerty jsou připraveny i na Velkém náměstí. Kromě hlavních hudebních hvězd vystoupí např. oblíbený Písecký komorní orchestr, Písečan nebo TC Louisiana, ale i několik hostů ze zahraničí: Korrontzi - baskická skupina jejíž repertoár vychází z tradiční baskické lidové hudby nebo Linz Quetschnspüla. Skupina harmonikářů Linz Quetschnspüla hrála na letošním Mezinárodním setkání harmonikářů v Kulturním domě v Písku. A protože měli u posluchačů velký úspěch, pozvali jsme je i na městskou slavnost.

 A určitě si nenechte ujít novinku letošních slavností – videomapping. Při promítání „rozpohybujeme“ budovu radnice, kdy uvidíte průřez píseckou historií od první písemné zmínky o městě z roku 1243 až po rok 2002, kdy do Písku přišla povodeň. Strhující podívaná je připravena na pátek od 22.20 a sobotu od 23 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace