Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Písku dnes jednají o návrhu ANO snížit počet zastupitelů

PÍSEK - Dnes odpoledne se scházejí písečtí zastupitelé. Na programu bude mimo jiné návrh místostarosty Jiřího Hořánka (ANO) na snížení počtu zastupitelů z 27 na 21. Místostarosta návrh odůvodňuje úsporou prostředků, protože odměny zastupitelů, členů výborů a komisí se od letošního ledna zvýšily. Může to ale přinést i jiné souvislosti. To si samozřejmě uvědomují i ostatní politické subjekty.

 

Současně před pár dny pronikla informace, že v Písku se rodí dohoda o předvolební koalici, která chce postupovat společně a usilovat o společnou vládu ve městě. Dohodnuty jsou tři subjekty, vyloučeny ale nejsou ani čtyři. A dohodnutý je už i lídr kandidátky. S konkrétními informacemi chce toto uskupení vyjít na veřejnost ještě v tomto měsíci. Zatím se konkrétní příslušníci dohody tají. 

Místostarosta Josef Knot, který jako jediný neskrývá účast TOP 09 na této dohodě, ale na dnešní otázku, zda strany chystaného uskupení jsou či nejsou nakloněny snížení počtu zastupitelů, sdělil, že tyto subjekty nižší počet nepodpoří. "Ne, že by byl návrh pana místostarosty Hořánka nedemokratický, v sousedních Strakonicích, které jsou podobně velké, jim 21 zastupitelů stačí, ale v Písku je to zvykem takto a já nejsem pro, aby se počet měnil," řekl Josef Knot. 

Diváci v občanských řadách se tak podle dnešního hlasování mohou už o obrysech chystané tří či čtyřkoalice ledacos dovptípit. 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Takže nevěřím komoušům, nicméně jsem asi v menšině, neboť i současná koalice se spojila s komunisty a společnými hlasy schválila ostudný rozpočtový schodek ve výši více než 350 mil. Kč!!! Vedení města je ostudné! Můžete mi poradit, koho volit, když písecké pravicové strany zcela bezskrupulózně zadlužují město společně s komunisty, bývalými kádrovými rezervami a kontráši?

  Vloženo 9.3.2018 10:29:21

 • Jan Švanda, Kovářov 

  Reagovat

   

  Demagogie na voliče - Milevsko s 8.500 obyvateli má také 21 zastupitelů, Písek má 30 tisíc obyvatel, Strakonice 22 tisíce hlav. Trochu logiky a matematiky do rozhodování, přátelé.

  http://www.milevsko-mesto.cz/samosprava/zastupitelstvo-mesta

  Vloženo 9.3.2018 09:15:30

 • Vilém 

  Reagovat

   

  Je to prasá*** na obyvatele Písku. Domluvené subjekty se chtějí udržet u koryt hlava nehlava. Obyvatelé by je neměli podpořit ani jedním hlasem. Mocenské ovládnutí Písku zvítězilo nad myšlenkovými idejemi jednotlivých stran a subjektů a vzniká nové uskupení - "mlčte, my to prostě zařídíme".

  Vloženo 9.3.2018 08:46:12

 • hanus 

  Reagovat

   

  ANO, bude líp, sliboval v roce 1948 truhlář z Dědic. A bilo, se do každého kdo s komunisty nesouhlasil, až se mnozí po**ali. Mladí, nevěřte komunistickým zlosynům, budete toho litovat.

  Vloženo 8.3.2018 19:43:03

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace