Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V úterý přijede do jižních Čech premiér Babiš s osmi ministry

JIŽNÍ ČECHY - Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v úterý 5. června spolu s dalšími členy vlády Jihočeský kraj. Hlavním tématem návštěvy bude rozvoj dopravní infrastruktury. Ministři a ministryně zamíří na místo výstavby dálnice D3, na železniční nádraží v Českých Budějovicích i na jihočeské letiště. Kromě toho vláda navštíví Nemocnici České Budějovice a tréninkové centrum mládeže Složiště.

 

Prvním cílem bude místo výstavby obchvatu Českých Budějovic, který je součástí dálnice D3. Následovat bude prohlídka budovy vlakového nádraží v Českých Budějovicích, která slouží už 110 let a v roce 2020 projde rozsáhlou rekonstrukcí. Tématem bude rovněž rozvoj železniční dopravy v kraji. Na společném jednání s radními kraje ministři a ministryně pohovoří o dopravní infrastruktuře, investicích v sociálních službách, školství i o oblasti zdravotnictví. Setkají se také se starosty měst a obcí Jihočeského kraje.

V Tréninkovém centru mládeže Složiště se vláda zaměří na podporu sportu. Následně si prohlédne areál Nemocnice České Budějovice, kde se setká se zaměstnanci a projedná možný vznik lékařské fakulty. Na letišti v Plané u Českých Budějovic budou členové vlády mluvit o plánované modernizaci areálu s cílem získat mezinárodní status. Součástí programu bude i prohlídka heliportu letecké zdravotnické záchranné služby.

Svou návštěvu zakončí vláda v Holašovicích, které jsou zapsány na seznam UNESCO. Se zástupci akčních skupin bude jednat o rozvoji venkova, zemědělství a získávání finanční podpory z národních a evropských fondů.

Jihočeský kraj s předsedou vlády Andrejem Babišem navštíví první místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec, ministryně financí Alena Schillerová, ministr dopravy Dan Ťok, ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr kultury Ilja Šmíd. Části programu se zúčastní také vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

 

Diskuse k článku - 41 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • zenola 

  Reagovat

   

  Češi jsou padlí na hlavu. Je zytečné jim stále říkat, nevolte komunisty, nevolte komunisty. To jako házet hrách na zeď. Holt si ti poválečně narození musejí prožít komunistický bordel, jako my staří. Otázka je, zda jim to bude vůbec platné. Jak se říká, chytrému napověz, blbého kopni.

  Vloženo 4.6.2018 19:50:18

 • občan 

  Reagovat

   

  Vy, kritici zdejších poměrů, pro které je v tuzemsku všechno špatně, máte v dnešní době tolik příležitostí žít jinde, tak jako nikdy.
  Pokud tedy máte šikovné ruce nebo chytrou hlavu, jděte jinam.
  Mám ale dojem, že tyto negativní příspěvky - vše v ČR špatně - pocházejí od lidí kterým schází obojí. Každý strůjcem svého štěstí,stát není zaopatřovací úřad a každý má odpovědnost sám za sebe. Místní žvanilové to ještě za cca 30 let nepochopili nebo nepřekročili státní hranice. Na západ od nich je toto pravidlo běžnou součástí života.

  Vloženo 3.6.2018 11:04:27

  • Taky občan 

   Reagovat

    

   Milý občane, asi úplně nechápete některé příspěvky.
   Až na některé výjimky zastánců starých dobrých časů vlády jedné strany, zde lidé netvrdí, že je tu všechno špatně. Špatně je ovšem to, že premiér je trestně stíhaný člověk bez jakékoli sebereflexe, který využívá stát k posílení svých vlivů a hlavně neskutečného ega.
   Co se týče mojí osoby, pracuji, mám se dobře, nestrádám a v naší zemi se mi líbí. Nepobírám žádné dávky, dokážu se o sebe a svojí rodinu poměrně dobře postarat. Co mě ale štve je to, že státu odvádím daně, za které bych očekával, že s takto vybranými penězi bude stát rozumně hospodařit. A to se neděje a pan Babiš je toho zářným příkladem.
   Protože toho pána nemám rád, mám se také vystěhovat?

   Vloženo 3.6.2018 13:04:18

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    To, že je někdo trestně stíhaný, ještě neznamená, že něco nezákonného udělal. Paní Jourová byl dokonce ve vazbě, a víte jak to dopadlo. V právním státě o vině a trestu rozhoduje soud !!!

    Vloženo 3.6.2018 14:05:55

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     To ano, a v civilizovaných zemích politik při podezření odstoupí a počká, až bude očištěn. Ale do civilizace my máme daleko.

     Vloženo 3.6.2018 14:08:31

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Nepleťte Jourovou do této kauzy, u Babiše jde o jasný podvod, tam není co šetřit, a jestli bude nebo nebude odsouzen je úplně jedno, prostě si uměle přihrál cca 50 mega a vám je to jedno, tak se odstěhujte někam kde je to standardní jednání,
     prostě kdo si uměle přihraje 50 mega nemá co dělat v čele státu

     Vloženo 3.6.2018 14:17:10

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Píšete že není co šetřit. Jenže v právním demokratickém státě se musí trestný čin dokázat a rozhoduje o něm nezávislý soud. Ano, asi jsou na světě i země, kde to neplatí, člověk je odsouzen bez soudu. Ale v takové zemi bych žít nechtěl. Případ paní Jourové nebo třeba pana Faltýnka ukazuje, že ne každé obvinění musí končit pravomocným rozsudkem. To není nic proti policii nebo soudům, tak to prostě někdy končí.

      Vloženo 3.6.2018 22:58:54

   • občan 

    Reagovat

     

    Vážený Taky občane, můžete mi laskavě sdělit, který politik za posledních 30 let byl pro Vás přijatelný? Který s našimi i Vašimi daněmi hospodařil rozumněji? Za nynější i předchozí vlády alespoň vzrostly lidem, kteří celý život pracovali, důchody
    o nejvyšší částky, zvyšují se výdaje do zdravotnictví, školství, do vědy a výzkumu, policii, hasičům atd. atd. Nebo to je dle Vás také nerozumné hospodaření státu? Nebo kam byste investoval vybrané prostředky Vy?
    Jste zřejmě také pod vlivem veřejnoprávní ČT, která neobjektivně a účelově jednostranně podává zkreslené informace jak
    vnitrostátní, tak zahraniční.

    Vloženo 3.6.2018 15:53:25

    • Taky občan 

     Reagovat

      

     No, který politik je pro mne přijatelný?
     V první řadě ten, který není trestně stíhaný, je za ním vidět kvalitně odvedená práce, nechataří, nemá strýčky bez majetku, kteří mu odkazují milióny apod. Bohužel takových je velmi málo, jedním z nich je třeba pan Eybert. ( bez ohledu na politickou příslušnost....)
     Investice státu policii, hasičům apod? Myslíte třeba zavedení koronera, centrální dispečinky, hromadné nákupy naprosto nevyhovující techniky?
     Výdaje do školství? Zkuste se zeptat kteréhokoli ředitele školy na ten " obrovský nárůst" finančních prostředků...
     Investice do infrastruktury? To jako že tři roky budujeme pět kilometrů dálnice a po pár měsících užívání už frézujeme asfalt na mostě, abychom tam aplikovali zapomenutou izolaci? ( D3 most přes Koberňák...)
     A zjistěte si, kolik peněz stojí dálnice u nás a kolik třeba ve Francii, Německu, Rakousku? A ta rychlost a kvalita......
     A informace z ČT 24 ani Novy, či od Jaromíra Soukupa opravdu nesbírám. Pracuji u složek IZS a třeba okolo dopravy bych si dovolil říct, že mám poměrně dost relevantních informací.

     Vloženo 3.6.2018 16:31:31

     • občan 

      Reagovat

       

      Ano, s p. Eybertem s Vámi souhlasím. Já jsem se ale neptal co se dělá špatně. Každý si na svém místě nese patřičnou odpovědnost a mnoho zaváděných věcí a institucí má původ v Bruselu! Pokud toto chcete změnit, musíte volit SPD. Ta má v programu odvolatelnost politiků a odchod z EU. Já jsem se Vás ptal, do čeho byste
      prostředky ze státního rozpočtu orientoval Vy! A Vámi vysněný ideální politik jak ho popisujete, neexistuje nikde na světě! Nebo si opravdu naivně myslíte, že všichni Němci bezmezně obdivují Merkelovou, Francouzi Macrona, Američané Trumpa, Britové Mayovou, Rusové Putina apod? Neobdivují. Byli ale demokraticky zvoleni
      většinou, tak jako u nás p. Babiš a p.Zeman. A to je potřeba respektovat i když s tím mají někteří lidé problém!!

      Vloženo 3.6.2018 19:43:03

      • Karel 

       Reagovat

        

       Vážený občane, Ano, volbu respektujeme, žádná defenestrace se nekoná, nicméně to neznamená, že lidé nemohou vyjádřit svůj názor. A že těch negativních názorů na Babiše je tolik a Vám se to nelíbí? Je to jednoduché – žádná většina se v absolutních číslech nekoná. Jak u Babiše, tak ani u pana Zemana. Jedná se pouze u většinu došlou k volbám, ale to není většina všech občanů. Je to trochu problém, nicméně i volba nejít k volbám je volba.

       Vloženo 3.6.2018 22:28:12

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        To je zajímavý, že ty co nejdou k volbám pak mají dost času lítat po náměstích a demonstrovat.

        Vloženo 3.6.2018 22:36:28

        • Karel 

         Reagovat

          

         Zajímavé je jedině to, jak víš, že ti co jsou (občas) na náměstích, nebyli u voleb? Asi máš dost času všechny prolustrovat - že by nemoc z povolání??

         Vloženo 3.6.2018 23:22:08

       • občan 

        Reagovat

         

        Vážený,
        ano, každý si může svobodně vyjádřit svůj názor. Jsou tady ale jisté vrstvy lidí, které by nejraději provedly i defenestraci. Stačí, aby se jich někde pár sešlo a veřejnoprávní televize to pojme pomalu jako hlavní událost dne! A o žádné absolutní většině nebyla řeč. Řeč byla o odpovědných, kteří k volbám přišli. Absolutní většina je pouze argumentem těch, kteří nejsou schopni skousnout
        výsledky voleb! A nejít k volbám není volba, ale omezenost. Nebo je to vyjádřený způsob spokojenosti se stavem společnosti - není dle nich potřeba něco měnit! Nakonec - mlčení znamená souhlas nebo nezájem měnit stávající. Nebo snad ne?

        Vloženo 4.6.2018 07:04:34

 • stb 

  Reagovat

   

  a komunisti vládnou dál, jako by se nechumelilo.

  Vloženo 2.6.2018 23:26:21

  • devadesátiletý důchodce 

   Reagovat

    

   občan hájí současnou vládu, že se má dobře, má dobré zaměstnání a plat, důchody se zvedají. Ale to není zásluha této vlády, ale lidí kteří pracují a odvádějí daně, z nichž právě vlády rozhazují na spoustu zbytečností a podpopru mnoha flákačů. A co je nejpodstatnější, vládnou stále komunisté, na čele se stíhným Slovákem a estebákem. Komunistická pakáž nás po osmačtyřicátém okradla a mnoho lidí zlikvidovala. Chápu, že mladým, kteří to nezažili, to nevadí. Vadí však nám postiženým, když ortodoxní komunisté typu Semelové, Luzara, Grebeníčka Slámy a dalších se opět derou k moci. A občane, dím ti jednu radu, nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Vy potřebujete zažít to co jsme zažili my, abyste pochopili meritum věci. Nadarmo se neříká, že sytý hladovému nevěří.

   Vloženo 4.6.2018 14:37:49

 • Nebuďte škarohlídové, 

  Reagovat

   

  a popřejte vedení vlády trocha té radosti, nad krásně malebnou jihočeskou krajinou v počátku letních měsíců. Na sliby jsme si zvykli, na neplnění těchto slibů také. Stačí si jen zavzpomínat, co vám slibovali před volbami do obecních zastupitelstev místní politici. A pak si vzít koaliční program a porovnat jej se sliby. Slibem neurazíš a nezarmoutíš.

  Vloženo 2.6.2018 13:27:53

  • petr 

   Reagovat

    

   Jihočeská krajina je fakt malebná, žijí tady příjemní lidé, máme velmi dobré školství, nejlepší nemocnice v republice, buduje se dálnice, minimální nezaměstnanost, bezpečný region, nárůst platů jako nikdy předtím. Já jsem vcelku spokojen. Fakt je, že jsem pro to musel něco udělat.

   Vloženo 2.6.2018 14:11:54

   • pavel 

    Reagovat

     

    Zřejmě patříš do té party rudých slibotechen. Ti pro to dělají jen to, že slibují. Vše ostatní je na lidech. Bolševici dobře vědí, že výmluvná huba má v Česku větší šanci úspěch než šikovné ruce.

    Vloženo 2.6.2018 23:06:13

    • petr 

     Reagovat

      

     Kdybyste se více snažil, měl byste se taky dobře a nemusel si stěžovat. Vždyť dneska je tolik příležitostí. Na bolševiky jste se mohl vymlouvat za minulého režimu, ale ne dneska. Tak hodně zdaru !

     Vloženo 2.6.2018 23:34:58

     • Ať žIje KSČ 

      Reagovat

       

      Chlapče, probuď se! Copak Zeman, Babiš, a miliony dalších nejsou komunisti? Svým arogantním chováním a vystupováním to zpozdilcům jako seš ty, dnes a denně předvádějí. Že si říkají bývalí nebo polepšení, to je jenom špek na hlupáky jako seš ty, ňoumo, kteří jim to baští i s koblihami. To se to komunistům vládne, když většina Čechů jsou zoufalci, kteří i nevidí na špičku svého frňáku.

      Vloženo 3.6.2018 08:19:24

      • petr 

       Reagovat

        

       Víte, asi jsem jiná generace, která není zatížená minulostí. K tomu abych se měl dobře a užíval si života, politiky nepotřebuju. Je mi jedno, jestli fandíte Zemanovi nebo Kalouskovi. Věřte mi, chleba levnější nebude. Snažím se, pracuju a mám se dobře. Taky kolem sebe šířím dobrou náladu a nemusím nikoho urážet. Zkuste to taky, zbytečně se čílíte a zkracujete si život. Držím vám palce.

       Vloženo 3.6.2018 11:22:19

       • otec 

        Reagovat

         

        Synu, na to je jedno přísloví- "Sytý hladovému nevěří". Asi máš kromě pracovitosti také štěstí. Jinak jsou tvé názory sice povzbudivé, ale naivní a nebezpečné. Bez politiky a vůdců, kteří mají ideály, prostě společnost fungovat nemůže!
        Nebo jsme v JK dnes na vrcholu?

        Vloženo 4.6.2018 15:15:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  20 poslanců ANO se podepsalo pod návrh zákona na změnu protikuřáckého zákona. Pak všichni hlasují proti této změně. Banda diletantů nebo poslušní králíčci?

  Vloženo 2.6.2018 13:19:01

  • bureš 

   Reagovat

    

   Bordel, který se tady sedmdesát let děje, je dílem rudochů.

   Vloženo 2.6.2018 23:08:20

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace