Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Minipárty s Karlem Šípem

    Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

  • Senioři v bezpečí i v dopravě

    Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Zvuk dechových orchestrů byl slyšet jen pod střechou kulturního domu. Zlatá taktovka putovala do Plzně

STRAKONICE – Druhý ročník mezinárodní soutěžní přehlídky mládežnických dechových orchestrů O zlatou taktovku Ladislava Roma, výrazně poznamenalo počasí. Místo hradního nádvoří, odkud by zněla hudba do středu města, museli organizátoři mládežnické soubory schovat pod střechu.


„Cílem této přehlídky je snaha udržet a stále zdokonalovat mládežnickou dechovou hudbu na Strakonicku a podporovat přátelské setkání mládežnických kapel z různých regionů," zaznělo z úst pořadatelů na přehlídce, kterou moderoval Ladislav Řanda.

V odborné porotě zasedli Jaroslav Šíp, šéfdirigent Ústřední hudby armády ČR a člen prezidia Svazu hudebníků ČR, dále Vladimír Voříšek a učitel hudby Pavel Reitmaier. Jako mentor tu byl společně s porotou učitel hudny a šéf orchestru ZUŠ Strakonice Miroslav Lukeš.

Soutěžní přehlídku zahájil Dechový soubor ZUŠ Strakonice, násedovalo vystoupení Jugendblasorchester der Musikschule Wartburgkreis, Bad Salzungen. Jako další soutěžící se představil Junior orchestr Plzeň. Kolem poledne mimo soutěž vystoupil orchestr Jugendblasorchester des Musikverein Neuschönau a v odpoledních hodinách soutěžil soubor ZUŠ Gustava Mahlera z Humpolce.

Vyhlášení výsledků sice proběhlo, ale společná skladba na mostě Jana Palacha ne. Škoda lásky v podání všech souborů pod taktovkou předsedy poroty Jaroslava Šípa tak zaznělo celým kulturním domem.
A kdo vyhrál? „Vyhráli jste všichni," oznámil moderátor. Ano, všechny soubory byly skvělé a už samotný fakt, že se intenzivně věnují dechové hudbě, si zaslouží respekt. Ale vyhrát Zlatou taktovku Ladislava Roma může opravdu jen jeden orchestr. V tomto případě putovala do Plzně!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace