Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Luboš Pospíšil a 5P

    pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

    Koncert.

  • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

    pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

    Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Strakonický raketový pluk připomněl veterány už dnes

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Vojáci z 25. protiletadlového raketového pluku pořádají pietní akt ke Dni válečných veteránů každý rok. Vzpomínková akce se v předstihu uskutečnila dnes u pomníku padlých Na Dubovci před hradem. Den válečných veteránů se slaví celosvětově vždy 11. listopadu v 11 hodin - tedy symbolicky v den, kdy bylo mezi Spojenci a Německem podepsáno příměří a na západní frontě skončily boje první světové války.

 

K tomuto dni vydává vždy ministr obrany rozkaz. Ten přečetl velitel strakonického pluku Ján Sedliačik. Obsahoval mimo jiné i informace o letošní tragické bilanci, kdy na zahraničních misích zemřeli čtyři čeští vojáci. Od 90. let minulého století jich zemřelo celkem 29.

Starosta města Břetislav Hrdlička uvedl: „Byl bych rád, kdyby se tento den nemusel slavit a připomínat. Bohužel slovo válka existuje, a proto by se měl Den válečných veteránů stále připomínat jako memento. Válka může přijít kdykoliv... Proto chci vzdát hold všem, kteří za naši vlast bojovali nebo bojují."

Nejen vojáci, ale i žáci strakonické ZŠ Čelakovského, kteří se této akce pravidelně účastní, přišli ozdobeni vlčím mákem. Ten je symbolem Dne válečných veteránů. Je to rostlina, která roste na bojištích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace