Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Strakoničtí radní odsouhlasili, že kaplička v Modlešovicích bude celoročně osvětlena

Ilustrační foto , Autor: JčTeď

Ilustrační foto     Autor: JčTeď

MODLEŠOVICE – Komise pro rozvoj osad podala žádost na osvětlení kapličky v Modlešovicích, které spadají pod Strakonice, a to po celý rok. Rada města následně na svém jednání schválila realizaci investice, která by podle odhadů měla dosáhnout 60 tisíc korun bez DPH.

 

„Kaplička v Modlešovicích se nachází v centrální části návsi a jedná se o historicky cennou sakrální stavbu. Na základě podnětu od místních obyvatel podala komise pro rozvoj osad žádost o její celoroční nasvětlení jako důstojnou připomínku odkazu předků. Rada města vyhověla žádosti a majetkový odbor zadá realizaci osvětlení stavby," upřesnila mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková. Dodala ještě, že vzhledem k tomu, že v rámci realizace bude nezbytné podat žádost společnosti E.ON pro vznik nového odběrného místa, není v tuto chvíli možné určit přesný termín zhotovení osvětlení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace