Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

  sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Strakoničtí se dočkali terénního hospice, dostal jméno po svaté Markétě

 Autor: Pavla Maradová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Pavla Maradová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Dnes byl slavnostně otevřen terénní Domácí hospic svaté Markéty v areálu nemocnice nad lékárnou. Terénní pracovníci z hospice budou poskytovat zdravotní, sociální, psychologickou a duchovní péči klientům i jejich rodinám. Zřizovatelem strakonického hospice je Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích, který již léta skvěle funguje pod vedením Roberta Huneše. Ten společně s otcem Romanem Dvořákem, ředitelem nemocnice Tomášem Fialou, místostarostou města Josefem Štréblem a dalšími hosty slavnostně otevřel pobočku ve Strakonicích.

 

Přítomni byli i zaměstnanci nemocnice a hosté z hospice v Prachaticích a Českých Budějovicích. Prostory strakonického hospice po slavnostním přestřižení pásky a společné modlitbě posvětil otec Roman a hospic může zahájit svou činnost. A co lze očekávat od nově zřízené služby Domácího hospice sv. Markéty?

Jde o poskytování komplexní odborné, zdravotní, sociální, psychologické i duchovní péče podle potřeb a přání klienta. Tyto služby se poskytují nevyléčitelně nemocným pacientům, aby mohli žít nejlépe bez bolesti a nezůstali ani v posledních chvílích osamoceni. Prioritou je, aby mohli být obklopeni především svými blízkými a za každých okolností byla zachována jejich lidská důstojnost.

Vedoucí střediska a vrchní sestrou ve Strakonicích je Judita Maříková a sociální pracovnicí Jana Kurková. Hospicový tým tvoří také zdravotní sestry, ošetřovatelky a duchovní. Domácí hospic sv. Markéty má již své webové stránky, kde je kontakt a kde se mohou všichni dozvědět bližší informace o službách, který hospic poskytuje všem lidem ve Strakonicích a jeho okolí do 25 kilometrů.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • uklízečka 

  Reagovat

   

  Chvályhodný čin, jen trošku kazí dojem oprýskaná fasáda, oloupané rámy oken, pomalovaná skla, přehršle reklamních samolepek, listí před vchodem a "ruce v kapsách".

  Vloženo 30.10.2018 08:25:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace