Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výživa ve středověku a jeden z nejstarších nápojů

    Čtvrtek 23.1 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Ing. Michaelou Hofmanovou. Host: Marcel Hofman, odborník v oboru.

  • Tomasz Jachimek - Kolega Mela Gibsona

    Čtvrtek 23.1 19:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Sváteční policejní perličky

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

Jihočeští policisté zažili o svátečních dnech několik skutečně neobvyklých příhod či případů. Někdy je až neuvěřitelné, jaké příběhy se dají při policejní službě zažít o svátečních dnech. Některé z těchto příběhů by se hodily spíše k Silvestru, ten ale určitě přinese už zítra příhody své, a tak si s tiskovým mluvčím jihočeských policistů Jiřím Matznerem připomeneme ty vánoční.

 

* Na lince 158 přijali policisté v Českých Budějovicích oznámení muže o tom, že ho deptá jeho otec a že žádá o pomoc, než bude agresivní. Na udané adrese však místo rodinné hádky objevili policisté ubytovnu s vrátnicí. Muž, který volal, byl vrátný. Jeho stav byl vážný, ale z jiného důvodu. Policisté zajistili tedy jeho převoz sanitkou na psychiatrické oddělení nemocnice. Na vrátnici pak ještě počkali, než dorazilo střídání.

* Ve čtvrtek kolem desáté večer oznámili policistům z jedné budějovické restaurace útěk hostů bez zaplacení. Nešlo o nic mimořádného do okamžiku, než policisté na místě zjistili, že personál jednoho z uprchlíků chytil. Šlo o mladistvou dívku, ze které se vyklubala uprchlice z výchovného ústavu. Při kontrole navíc nadýchala více jak dvě promile alkoholu, a tak ji policisté umístili na dětské oddělení nemocnice.

* V devět večer oznámil jiný muž a tentokrát píseckým policistům, střelbu v domě. I přes jeho alkoholové opojení policisté vyrozuměli, že se boucháním dobýval do bytu své přítelkyně, která ho nechtěla pustit dovnitř. Z protějšího bytu měl vyjít nějaký naštvaný důchodce a střelit po něm. Policisté vyrazili na místo, střílení není přece žádná banalita. V domě však nakonec zjistili, že muž, který střelbu oznamoval, zaměnil ve svém alkoholovém opojení výstřel se zabouchnutím dveří naštvaného souseda.

* Ještě před svátky vyjížděli policisté z Milevska na telefonické oznámení ženy, že se v rybníce, zvaném Suchanův, „koupe muž se psem a divně se tam plácá“. Muž se mohl topit a tak policisté ihned vyrazili. Na místě však zjistili, že do rybníka sklouzla starší paní, které podklouzly její hole. Ženu vytáhli kolemjdoucí. Byla při vědomí, ale prochladlá. Předali ji proto do péče posádky vozu rychlé záchranné služby.

* Sváteční, ale neobvyklý výjezd si užili i policisté z Volyně. Před Štědrým dnem řešili sousedský spor, kdy pes vnikl na sousední pozemek. Tento drobný a banální případ však neskončil zahnáním psa, ale vyžádal si dvacet obětí. Pes si pravděpodobně chtěl svátky také užít a tak sousedovi zakousl dvacet mladých slepiček. Policisté případ prověřují jako přestupkové jednání majitele psa.

* Táborští policisté řešili zase případ z jiného soudku. Zaměstnanci firmy, která demolovala zemědělskou část zámku Oblajovice, našli odstavené vozidlo Dodge u čerstvě zřícené části stavení. Vedle vozidla byly vyskládány kovové části, které se původně nacházely v místech, kam se stavení zřítilo. Řidič vozidla tak pravděpodobně zůstal pod sutinami. Policisté ihned rozjeli pátrání po majiteli vozidla a zároveň si na místo vyžádali záchranáře se psy. Jasno nevnesl do situace ani bratr majitele vozidla, který tvrdil, že auto má být v servisu. Ještě před odklízením trosek a pátrání po tělech však policisté zjistili, že vozidlo zde řidič odstavil pro poruchu, nic se tedy nestalo. S troskami budovy nemá vozidlo ani osádka nic společného.

* Poslední případ je odrazem správné občanské povinnosti nebo možná jen malou českou závistí. Operačním důstojníkům v Českých Budějovicích anonym telefonicky oznámil, že jistý pán … v Hrdějovicích týrá prasata. Policisté na udané adrese skutečně zjistili zajímavou věc, a to obyčejnou domácí zabijačku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace