Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Švehlův most v Táboře: zkušební provoz až příští týden. Zastávka bude

TÁBOR - Na dnešním místním šetření na Švehlově mostě v Táboře, který Jihočeský kraj už od loňského března opravuje, došlo k dohodě, že zastávka MHD zůstane přesně v tom místě, kde byla i před začátkem opravy. Vzhledem k neobvyklému umístění se zde dlouho nemohlo dospět ve správním řízení k dohodě. Ta se podařila až dnes a nyní se tedy musí v příštích dnech zřídit přístřešek a další náležitosti. "Zastávka bude," vzkazuje obyvatelům sousední čtvrti táborská místostarostka pro dopravu Michaela Petrová. Jinak by lidé museli používat zastávky u Kotnovské brány a pak až nad Pintovkou.

 

Na mostě také chybí dodělat výplně zábradlí a zakončení svodidel. Proto se zřejmě nestihne ani naposled přislíbený termín 21. srpen, s uvedením mostu do zkušebního provozu pro auta, chodce i MHD se podle informace z dnešního místního šetření počítá v první polovině příštího týdne. 

Most byl uzavřen 30. března 2016 s tím, že bude jeho oprava do konce roku hotová. Během stavebních prací se však zhotovitelská firma SDS Exmost dostala do finančních potíží a práce přerušila. Kraj jako investor loni v září odstoupil od smlouvy, na zimu stavbu zakonzervoval a letos na jaře vysoutěžil firmu Firesta Fišer, která měla most dokončit do 7.srpna. K tomu ale kvůli nedodělávkám nedošlo a smlouva byla prodloužena. 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Tomy Poser 

  Reagovat

   

  A aby se nakonec nestalo, že odpovědní ještě obdrží cílovou prémii/odměnu, že most byl otevřen. Docela tomu věřím, penízky se budou rozdávat.

  Vloženo 17.8.2017 09:18:03

 • Silničář v penzi 

  Reagovat

   

  Takto to vypadá, když se vybere nejlacinější firma! Ale proč by si při tom výběrovém řízení dělali úředníci z krajského úřadu problém. Náhodou vyberou firmu schopnější (ale dražší) a.........přijde si pro ně policie a nařkne z korupce. Tak ať raději trpí občané. Nestojí to za zamyšlení paní hejtmanko? No a dozvíme se někdy jaké byly sankce za neplnění smlouvy a zda je investor (Jihočeský kraj) opravdu vypsal a od brněnské firmy vymohl?

  Vloženo 16.8.2017 23:39:28

 • Jankovský - Horky 

  Reagovat

   

  Je velmi smutné, že teď už ani není určen termín. Je-li podepsán dodatek smlouvy tak tam určitě termín dokončení je napsán. Občané Horek a Větrov nic panu starostovi ani pani místostarostce neříkají a co kdyby přestali platit poplatky?

  Vloženo 16.8.2017 20:01:44

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No to by tak hrálo, přestat platit poplatky.
   Dlužit městu? To je na veřejný lynč.

   Vloženo 16.8.2017 21:43:32

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Chce to vidle do zad, aby se probrali a jednoho šťouru novináře.

    Vloženo 17.8.2017 17:51:55

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Další posunutí termínu otevření mostu .... co na to říct ?

  Vloženo 16.8.2017 16:16:16

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace