Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Tábor se dočká sportovní haly

Sportovní halu už si postavili i v Dražicích. Otevírali ji loni v září. , Autor: L. Kolářová

Sportovní halu už si postavili i v Dražicích. Otevírali ji loni v září.     Autor: L. Kolářová

TÁBOR - Společnost Tělovýchovná zařízení města Tábora dostala od radních za úkol vypsat výběrové řízení na stavbu víceúčelové sportovní haly. Vyroste na místě nynější tělocvičny u Stadionu Míru, která se zbourá. "O sportovní hale se v Táboře mluví od roku 1990. Měla stát u zimního stadionu, pak se měla na halu přestavět tělocvična v Kvapilově ulici. Nakonec se postaví u Stadionu Míru. Tamější tělocvična byla původně výstavní halou pro velkou hospodářskou výstavu z roku 1929 a od té doby v ní nenastaly téměř žádné úpravy," konstatoval jednatel TZMT Jan Benda.

 

Díky rozměru plochy 20 x 40 metrů bude moci hala sloužit pro florbal, házenou, futsal i basket, bude mít tribunu pro 500 diváků a v sousedství vznikne krytý 90 metrový tunel pro zimní přípravu atletů. Hala má kvůli problémům s dodavatelem projektu rok a půl zpoždění. Ateliér A1 nedodal projekt pro územní řízení, to musel dokončit autor studie, táborský architekt Stanislav Kotrčka z ateliéru M.A.A.T. "Zaplatili jsme firmě A1 pouze vytvořenou část a budeme požadovat penále," řekla místostarostka Michaela Petrová.

Teď je konečně projekt hotový a může se začít vybírat zhotovitel stavby. Hala má vyrůst od 1. dubna příštího roku za 16 měsíců, tedy do konce července 2021. Podle projektu se cena stavby včetně demolice stávající tělocvičny odhaduje na 172 milionů korun bez DPH.

 

Diskuse k článku - 14 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ten Benda je velký pako... Vsadím se, že tu stavbu nezvládne a odstoupí během ní. Jak říká, nebyl schopen ani řádně zajistit projekční práci a měl by zaplatit ze své kapsy jejich zdražení a penále. Proč to mají platit občané? Kdyby radnice řádně vykonávala povinnosti v dozorčí radě, tak ho už dávno musela odvolat.

  Vloženo 12.8.2019 05:18:06

 • Věcný pravdivý názor 

  Reagovat

   

  Lepší řešení by byla nová hala v Kvapilce a speciazovaná hala s moderní tělocvičnou a zázemím pro atlety na Míráku. Vyšlo by to i levněji.
  Tohle je něco jako spojka Chýnovská-Vožická bez navazujících řešení. Radnice by se už konečně měla nechat vyšetřit ohledně duševního zdraví a asi přestat fetovat a pít alkohol. Celkem dobře to píší Piráti na svých stránkách. Nicméně zlovůle v Táboře vítězí a to nejen v tomto. Proto už asi klesl počet obyvatel Tábora na hladinu cca 33.950. A myslím, že sportovci nikoho nepřesvědčili. Radnice se přesvědčila sama, protože by jí tělocvična na stadionu Míro spadla na hlavu.., že jo Petře? Tak jak jsme to navolili, utrpěl Tábor další 4 letou stagnaci zastaralých řešení.

  Vloženo 12.8.2019 05:12:20

 • petr 

  Reagovat

   

  Několik let emocí, vzrušených debat, odmítání, a vidíte, nakonec bude v Táboře nový fotbalový stadion i multifunkční hala. Sportovci nakonec politiky přesvědčili. Trvalo to roky, bylo to těžké, ale dopadlo to dobře.

  Vloženo 8.8.2019 21:57:34

  • Tonda 

   Reagovat

    

   Teď jde jen o to, aby se na těchto sportovištích hrály adekvátní soutěže nebo se alespoň vychovávala kvalitní sportovní mládež. O obojím ovšem silně pochybuji. Na nový fotbalový stadión mládež nepustí a hraje se tam pouze bídná ČFL!

   Vloženo 9.8.2019 15:25:24

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak hlavně je už pozdě, hala byla potřeba na konci devadesátých let. Teď už šel sport v Táboře na rekreační úroveň. A to je tělocvičen a hal na okrese dost. řekl bych, že některé jsou i nevyužité, protože je málo sportujících dětí a teenagerů.

   Vloženo 12.8.2019 05:25:20

 • Ten-Pi-Tchus 

  Reagovat

   

  "A není to málo, Antone Pavloviči?" 20x40m?

  Vloženo 8.8.2019 18:31:52

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V článku není jmenovaný volejbal, předpokládám tedy, že hala zase nebude pro všechny halové sporty. Škoda. Za ty peníze by se snad mohlo myslet i na tento sport a trochu "zvednout střechu" :-)

  Vloženo 8.8.2019 12:45:06

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pokud ma hala rozměr 40x20m tak je pro všechny halové sporty. Stačí pouze namalovat čáry na podlahu pro jednotlivé sporty, takže i volejbal tam určitě bude.

   Vloženo 8.8.2019 12:58:00

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    40x20m je samozřejmě myšlený rozměr hrací plochy.

    Vloženo 8.8.2019 12:59:24

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Obratte se na pamatkare proc nedovoli vysku stroou 12m :-)

     Vloženo 8.8.2019 14:30:38

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Nechci spekulovat, ale už v té stávající se normálně volejbal hraje.

      Vloženo 8.8.2019 15:27:43

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace