banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Táborské Slavnosti piva jsou za dveřmi

Loňské Pivní pečeti putovaly i do privátního pivovárku Mayzus v Chotovinách u Tábora.  , Autor: L. Kolářová

Loňské Pivní pečeti putovaly i do privátního pivovárku Mayzus v Chotovinách u Tábora.     Autor: L. Kolářová

TÁBOR – Už v pondělí 16. února začnou v Táboře tradiční Slavnosti piva. Je skoro k nevíře, že na ně milovníci pěnivého moku chodí ochutnávat, co sládci z domova i ze světa uvařili, už celé čtvrtstoletí. V pondělí začne odborný program s degustacemi v Hotelu Dvořák. Účast pivovarů je rekordní, dorazí víc než 165 pivovarů z 15 zemí. Budou usilovat o získání Zlatých pivních pečetí ve 28 kategoriích a také hlavní festivalovou cenu, kterou může získat pouze jediné pivo z více než 700 zúčastněných značek.

 

„Vedle už tradičně velkého zájmu z Česka a evropských pivních velmocí Německa, Rakouska, Belgie i sousedního Slovenska, máme potvrzené přihlášky z řady dalších zemí, dokonce až z Japonska nebo USA. Zcela poprvé přijedou pivovary z Izraele a Severního Irska,“ říká ředitel slavností Alois Srb.

Pro veřejnost se jako každoročně otevřou od středy 18. do soboty 21. února sály Hotelu Palcát. Návštěvníci budou ochutnávat v reprezentačních stáncích pivovarů – třeba produkci slánského pivovaru Antoš, loňského absolutního vítěze Zlaté pivní pečeti. Zatímco loni si na něm mohli pochutnat pouze odborní degustátoři, letos bude k mání. Příznivci pivních specialit se mohou těšit na zajímavá piva z Belgie. Odpůrci pivní unifikace, labužníci, experimentátoři i milovníci nevšedních zážitků mohou vyzkoušet pivo z Albánie, Zakarpatské Ukrajiny či z maďarských minipivovarů. Zážitek slibuje i stánek salcburského dvorního pivovaru Kaltenhausen. Ten vedle tradičního německého double bocku vyrábí i piva s kaštanovou, citrusovou, višňovou, kávovou či čokoládovou příchutí, ba dokonce pivo s přísadou vinných kvasnic a s příchutí solnohradského ryzlinku. Chybět samozřejmě nebude to nejlepší z domácí produkce. Jedinečnou příležitostí pro sběratele a požitkáře bude speciální pivo Arcikacíř, vyrobené v limitovaném objemu pouze pro jubilejní 25. ročník slavností. Ten se totiž koná v roce 600. výročí upálení mistra Jana Husa.
A novinka? Každý host může koupit u vstupu malý korbel s vyznačenou decilitrovou mírou. Získá tak právo u kteréhokoliv stánku požádat o načepování decilitrové ochutnávky piva za jednotnou cenu 9 korun.

Vyhrávat a zpívat bude návštěvníkům celá řada kapel. Tak třeba ve středu dechovka Jižani nebo Duo Kamélie, ve čtvrtek Samsonka a dívčí retro kapela Toffees, v pátek Malá muzika Nauše Pepíka, Big Papa a Jakub Smolík, v sobotu Božejáci a kapely Fantom nebo Eden. Každodenním hostem bude duo Piňakoláda.

Vstupenky na nejoblíbenější páteční večer zmizely za dvě hodiny po zahájení předprodeje v táborském infocentru na Žižkově náměstí. K mání jsou ještě lístky na ostatní dny, na středu stojí v předprodeji 120 korun, na čtvrtek 140 a na sobotu také 120.

-pr-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace