Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Advent v Bechyni: Tradiční řemesla na zámku. Přidali jsme video

  Závěrečná píseň sboru ZUŠ , Autor: Jan Kabíček

Závěrečná píseň sboru ZUŠ     Autor: Jan Kabíček

AKTUALIZOVÁNO - 7.12.2015 19:27

BECHYNĚ – Druhé adventní zastavení se v Bechyni neslo v téměř jarním duchu. Sluníčko svítilo a v trávě se místo sněhu bělely sedmikrásky. Krásné počasí vylákalo z domovů nejen rodiny s dětmi, ale i starší páry či jednotlivce a ti všichni mohli zavítat na nádvoří bechyňského zámku. Od jedné hodiny odpolední tu členové organizace Císařský regiment z Mladé Vožice a Soběslavi předváděli tradiční řemesla.

Výrobou oděvů z kůže se zabýval Mirek Bažant, kovářskou tradici představili Petr Jelínek a Tomáš Kramář. „Je to strašný v těchto podmínkách. Máme tady prdlajs výheň. Kovárna je kovárna," komentoval práci Tomáš.

Kromě kovařiny bylo možné pozorovat tkaní na stavu či ražbu mincí. I mlsné jazýčky si přišly na své – vánočka, ořechy, chléb se slaninou, tradiční punč…

Zrakům dětí neunikla tvořivá dílnička. Lákadlem byla možnost napsat dopis Ježíškovi pravým husím brkem. Odbitím čtvrté hodiny se nádvořím zámku rozezněly vánoční koledy. Byl to dětský pěvecký sbor Základní umělecké školy Bechyně pod vedením Hany Kodadové, kdo vykouzlil úsměvy na tvářích všech návštěvníků. A posledním překvapení? Příchod Mikuláše, anděla a čertů, spousta básniček, písniček a sladkých odměn. Tak to se událo druhou adventní neděli na bechyňském panství.

Text a fotoreportáž Jan Kabíček

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace