Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Bývalá starostka Tábora vystoupila z ODS

 Autor: Hana Randová

    Autor: Hana Randová

TÁBOR - Bývalá starostka Tábora Hana Randová rozeslala médiím sdělení, že opouští ODS. Rozhodla se spolupracovat s Hnutím pro zdraví a sport exministra školství Josefa Dobeše.

Jako důvod Randová uvedla dlouhodbější nespokojenost s činností oblastní organizace ODS v Táboře a také rozčarování z působení ODS na celostátní úrovni.

"K mému rozhodnutí napomohla i ta skutečnost, že jsem byla oslovena některými spolupracovníky z Hnutí pro zdraví a sport. Jako bývalá dlouholetá sportovkyně se stále snažím udržet si aktivní a kulturní styl života, proto jsou mi hodnoty, které hnutí propaguje, sympatické a blízké stejně jako myšlenka ideálu zdravého způsobu života. Společně s kolegy z Hnutí pro zdraví a sport hodlám prosazovat posílení rozpočtu na sport, stejně jako zavedení samostatné rozpočtové kapitoly pro sport, aby nemohlo docházet k přesunu prostředků na sport na jiný účel, jak je tomu nyní v rámci kapitoly resortu školství. Zvýšené finanční prostředky v kapitole mládež a sport umožní sportovat všem sociálním skupinám, podpoří odbornou a systémovou práci s talentovanou mládeží a vytvoří důstojné podmínky pro reprezentanty ČR.

 

Hnutí pro zdraví a sport jsem rozhodnuta aktivně zastupovat jak na regionální, tak i celostátní úrovni," napsala ve svém prohlášení Randová. Do funkce starostky ji ODS nominovala v roce 2006. Předtím pracovala jako vedoucí odboru životního prostředí na táborské radnici. Také po odchodu z politické funkce našla zaměstnání v tomto rezortu a stala se vedoucí odboru na ministerstvu životního prostředí. Tuto funkci už ale také opustila.  Randová přitom není první, kdo v Táboře opuští potápějící se loď ODS. Už počátkem roku odešel ze strany plánský starosta Jiří Šimánek a rozhodl se dokončit volební období jako nestraník. 

  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace