Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

• Život na jihočeském venkově v 19. století

Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

Přednáška s Jankem Koubou.

Cenný skalp! Táborsko přivezlo dva body z Plzně

Kapitán Táborska Jakub Navrátil (vpravo) hasil v první půli chybu ve středu hřiště faulem, za který dostal červenou kartu. Kapitánskou pásku po něm pak přebral Martin Kučera. I přes oslabení vyválčilo Táborsko v Plzni dva body za vítězství po penaltách. , Autor: Karolina Kabíčková

Kapitán Táborska Jakub Navrátil (vpravo) hasil v první půli chybu ve středu hřiště faulem, za který dostal červenou kartu. Kapitánskou pásku po něm pak přebral Martin Kučera. I přes oslabení vyválčilo Táborsko v Plzni dva body za vítězství po penaltách.     Autor: Karolina Kabíčková

PLZEŇ - Fotbalisté Táborska odehráli druhý zápas v řadě na hřišti soupeře a opět nepřijeli s prázdnou. Z hřiště béčka Viktorie Plzeň vyválčili svěřenci trenéra Miloslava Brožka dva body za vítězství po penaltách. S Táborskem to hned od začátku nevypadalo dobře. Po necelé dvacetiminutovce se Viktoria ujala vedení a zanedlouho viděl kapitán Jakub Navrátil červenou kartu. Oslabené Táborsko vyrovnalo gólem do šatny, když si Hranáč vstřelil vlastní branku. Favorizovaná Plzeň nevyužila početní převahu ani ve druhé půli, a tak po remíze 1:1 přišly na řadu penalty.

V rozhodující deváté sérii selhal zkušený Roman Hubník, který nedorovnal úspěšný pokus Pavla Vandase. Táborsko drží stále první místo v tabulce a v neděli 22. září se už od 13.30 hodin představí doma proti Štěchovicím.

FC Viktoria Plzeň B – FC MAS Táborsko 1:1 (1:1), na pen. 7:8, branky: 18. Vrba – 45. Hranáč (vlastní), rozhodčí Matějček – Švagr, Hádek, ŽK (0-2): 27. Penc, 90. Kučera, ČK (0-1): 23. Navrátil, 250 diváků.

FC Viktoria Plzeň B: Sváček – Hranáč (66. Svoboda), Gabriel, Hubník, Rychnovský (71. Taleski) – Havel, Grajciar, Vais – Václavík (66. Žilák), Vrba (76. O. Pecháček), Pihrt (55. Plecitý).

FC MAS Táborsko: Zadražil – Almeida, Navrátil, Penc, Havrda – Vozihnoj (71. M. Novák), Kučera, Conde, Tolno (90. Schramhauser) – Toutou (84. Vandas), Musiol.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete další podrobnosti. Duel zhodnotí trenér Táborska Miloslav Brožek. Jak změnil hru po Navrátilově vyloučení? Proč jsou pro něj dva body z Plzně hodně cenné?