Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Co nesou čtenářům čerstvé Jihočeské týdeníky?

Nové Jihočeské týdeníky jsou na cestě ke čtenářům. Vyjdou časně ráno jako každou středu. Písecké postřehy přinášejí další reakci na kontroverzní testování bezpilotních letadel na letišti u Písku. Noviny se věnují i nově vykoupené restauraci na zimním stadionu v Písku, protože se opět rozběhla debata, jestli by mělo město vlastnit restaurační zařízení. Týdeník se ohlíží za probíhající turistickou sezonou na Písecku. Jaká místa jsou nejoblíbenější a daří se v regionu udržet turisty i na vícedenní pobyty? Nechybí zhodnocení prvního videopřenosu z jednání píseckého zastupitelstva nebo reportáže z víkendových akcí v okolí. A co najdete na sportovních stránkách? Písecké postřehy se vydaly za fotbalem, komentují tak nejen úvod FC Písek na domácím hřišti, který nevyšel, ale taky vystoupení Čížové před domácím publikem. V Čížové padl hattrick! Dočtete se o autorovi. Sportovní reportéři ale vyjeli i na vesnická hřiště. Tentokrát do Záhoří a Smetanovy Lhoty, příště třeba k vám. Postřehy sledovaly drobnohledem derby Hradiště s Bostonem Kluky a rozhovor tentokrát vedou s předsedou Plaveckého klubu Jiřím Šolcem, o plavání ze všech možných úhlů. Byli jsme na streetballu, jsou tu i první signály o hokejové sezoně!

 

Týdeník Strakonicko odhaluje nového zájemce o průmyslovou zónu Hajská. Z podrobného rozboru rozsudku Ústavního soudu v kauze strakonických zrušených voleb vyplývá: Senát Ústavního soudu nebyl zcela jednotný. Proč a v čem, to se dočtete. Proč pražské divadlo Spektákl studuje nové hry ve Volyni a uvádí zde i premiéry? V rozhovoru odpovídá jeho producent Václav Hodonický. Dočtete se, jaký konec má sbírka víček pro Terezku. O víkendu byli reportéři tam, kde se něco dělo a vy se to ve Strakonicku dozvíte. Sportovní stránky nabízejí tradiční fotbalové zpravodajství. Divizní Katovice na venkovní výhru doma nenavázaly, v krajském přeboru si další výhru o třídu připsal Osek. Nováček I. A třídy ze Sousedovic začal vítězně, odstartovala také I. B třída se sedmi zástupci Strakonicka. Z basketbalu si přečtete ohlédnutí za nedávným mistrovstvím Evropy hráček do 20 let, které hostily Klatovy, z házené více o akci Návrat do minulosti aneb Setkání generací po letech.

Milevské noviny upozornil čtenář na sloupy veřejného osvětlení, které stojí uprostřed chodníku. Proč? To týdeník zjišťoval. Milevské noviny píší o vážné dopravní nehodě u Přílepova a přinášejí svědectví těch, kteří byli na místě. Služby Města Milevska zaplatily vyšší daně kvůli ztrátovému středisku Živé Milevsko. Ta informace měla zřejmě zůstat neveřejná, ale čtenáři se o ní dozvědí víc. V rozhovoru se specialistkami Svazku obcí Milevska najdete informace o stoprocentní dotační úspěšnosti a pro které obce Svazek dotace sehnal. I na sportovních stránkách Milevských novin i tentokrát naleznete mnoho zajímavostí. Fotbalisté Kovářova vstoupili do historické sezony v I. A třídě drtivým vítězstvím nad budějovickou Lokomotivou (5:1). V Kučeři proběhl tradiční turnaj v malé kopané starých gard a opět nedošlo na obhajobu a Motoclub Milevsko se chystá na víkendové mistrovství republiky. Další debakl milevských hokejistů, tentokrát se Strakonicemi, okomentoval nejzkušenější hráč mužstva Michal Štych. Čtěte Milevské noviny!

Táborsko potěší odpůrce stavby věznice na Všechově. A už se tam osnují nové plány! Týdeník vyzpovídal na aktuální témata táborského starostu Štěpána Pavlíka. Řeč je o současných i budoucích stavbách, o parkování a o novinkách na blížících se Táborských setkáních. Čtenářský ohlas se týká situace v Plané nad Lužnicí. Dozvíte se také, kdo stál za veleúspěšným koncertem Jaromíra Nohavici v Sezimově Ústí. Sportovní rubrika zaujme rozdílnými osudy fotbalistů Soběslavi a Táborska v českém poháru MOL Cup. Chybět nebude ani táborská smršť z úvodního třetiligového duelu proti Hostouni. Jak dopadlo měření sil borotínských Tygřic s americkými basketbalistkami ze Severní Karolíny? Také o tom si ve sportovní rubrice Týdeníku Táborsko přečtete. A vydáváme se na prahu nové sezony za venkovským fotbalem!

Magazín se věnuje tématu Šumavy a také chystanému placení mýta na silnicích I. třídy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace