Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Den proti úložišti má upozornit na nesouhlas s postupem státu

 Autor: Zdroj: www.zachovalykraj.cz

    Autor: Zdroj: www.zachovalykraj.cz

JIŽNÍ ČECHY - V sobotu 22. dubna proběhne třetí ročník Dne proti úložišti, letos zaštítěný nově vzniklou Platformou proti hlubinnému úložišti, která sdružuje již 22 obcí a 11 spolků. Ve všech sedmi lokalitách po celé České republice, předběžně vybraných pro trvalé hlubinné úložiště, uskuteční v rámci společného protestu pochody, maraton, sázení stromů, besedy, promítání a další akce. Starostové a obyvatelé dotčených obcí tímto chtějí veřejně upozornit na svůj zásadní nesouhlas s postupem státních úřadů, v jehož důsledku pod jejich domovy může skončit vysoce radioaktivní odpad nebezpečný po tisíce generací.

V Deštné pořádají na náměstí veřejné shromáždění a pochod na Deštenskou hory. Po cestě se vysadí strom na kraji obce a na závěr je připravené opekání buřtů.

V Makově na návsi se od 15 hodin připravuje sázení stromu a "jadrný" piknik pod ním. Celé odpoledne je možné z různých míst dorazit do společného cíle v Padařově v rámci Cesty krajem, kde nebude úložiště. V kulturním domě v Padařově pak od 15 hodin bude možné se občerstvit a získat informace o úložišti. Od 17 hodin je pak na stejném místě naplánovaná beseda a promítání s fotografem Zdeňkem Mlnaříkem s názvem Černobyl - vteřiny před katastrofou.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace